کد مطلب: 11643
  تاریخ انتشار:  1399/05/28 - 11:47


بارش پراکنده باران در برخی استان‌ها

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده خبر داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده خبر داد و همچنین گفت: وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در شرق کشور دور از انتظار نیست.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (۲۸ مرداد) در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر به ویژه غرب سواحل، بارندگی و وزش باد و روز چهارشنبه (۲۹ مرداد) در این مناطق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دریای خزر نیز امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ مرداد) مواج است، گفت: همچنین امروز در برخی نقاط استان اردبیل، شمال استان‌های های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد رخ می‌دهد.

ضیاییان در ادامه تصریح کرد: در شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی نیز طی سه روز آینده وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. شرق دریای عمان طی پنج روز آینده و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس تا آخر امشب مواج هستند.

به گفته وی طی روزهای چهارشنبه تا جمعه (۲۹ مرداد تا ۱ شهریور) در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۹ مرداد) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۳۰ مرداد) نیز صاف همراه با با وزش باد و با حداقل ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری