کد مطلب: 11615
  تاریخ انتشار:  1399/05/23 - 13:18


خشکسالی سراسری در فرانسه؛ کشاورزان از دولت تقاضای کمک کردند

کریستین لامبر، رئیس اتحادیه ملی کشاورزان فرانسه در این باره می‌گوید: «از آنجا که وضعیت فوق‌العاده‌ای پیش آمده، اتخاذ تدابیری فوق‌العاده نیز ضروری است.»

خشکسالی و گرمای شدید هوا در سراسر فرانسه، مقامات ۷۶ دپارتمان از ۹۶ دپارتمان این کشور را مجبور کرده است تا محدودیت‌هایی را برای مصرف آب وضع و به این ترتیب از خشک شدن کامل مزارع جلوگیری کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این وضعیت دشوار همچنین باعث شده است کشاورزان به دلیل برداشت کمتر و آسیب‌هایی که به مزارعشان وارد شده، از دولت تقاضای کمک کنند.


کریستین لامبر، رئیس اتحادیه ملی کشاورزان فرانسه در این باره می‌گوید: «از آنجا که وضعیت فوق‌العاده‌ای پیش آمده، اتخاذ تدابیری فوق‌العاده نیز ضروری است.»

خانم لامبر از دولت فرانسه خواست با حمایت از صنعت کشاورزی، فرصتی را فراهم آورند تا بتوان به کشاورزان برای مقابله با گرمای شدید کمک کرد.

او اعلام کرد: «ما در انتظار پشتیبانی مالی دولت هستیم، اکنون نیازهایی ساختاری بوجود آمده و باید به کشاورزان در مقابل شوک گرما کمک کرد.»

رئیس اتحادیه ملی کشاورزان فرانسه برآورد کرد که برای احیای این بخش، به کمک مالی ۱ میلیارد یورویی نیاز است.


کریستین لامبر همچنین پیشنهاد داد که علاوه بر کاهش مالیات کشاورزان، به آنها اجازه داده شود مالیات خود را با تاخیر بپردازند تا به این ترتیب بارِ مالی کمتری بر آنها تحمیل شود.

گرما باعث شده است که بسیاری از مزارع سبز فرانسه به مزارعی خشک و قهوه‌ای رنگ تغییر شکل دهند.

دولت فرانسه در اوایل سال جاری میلادی به کشاورزان در مناطقی که خشکسالی آنها را تهدید می‌کرد، اجازه داد با چرای دام‌ها در این مزارع یا استفاده از محصولات آن به عنوان علوفۀ دام، از وارد شدن خسارات مالی بیشتر جلوگیری کنند.

خشکسالی در حالی بخش کشاورزی فرانسه را تهدید می‌کند که شیوع کرونا و در پی آن قرنطینه‌های طولانی مدت نیز به اقتصاد این کشور بطور جدی ضربه وارد کرده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان