کد مطلب: 11564
  تاریخ انتشار:  1399/05/14 - 15:05


تاکید رییس سازمان جنگل‌ها بر اولویت احیای اراضی منابع‌ طبیعی دچار حریق شده

همه ساله بخش‌هایی از پوشش گیاهی زیست‌بوم‌های طبیعی ارزشمند جنگلی و مرتعی کشور به دلیل ایجاد آتش سوزی دچار آسیب شده و پوشش اصلی خود را از دسـت می‌دهند.
download مسعود منصور

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخشنامه‌ای به ادارات کل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان‌ها خواستار در اولویت قرار گرفتن احیا و بازسازی اراضی منابع ‌طبیعی مناطق آسیب دیده از حریق شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مسعود منصور طی بخشنامه‌ای به ادارات کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان‌ها بر اولویت احیا و بازسازی اراضی که بر اثر حریق آسیب دیده‌اند تأکید و تخصیص این اراضی را به طرح‌های غیر مرتبط با احیا و توسعه منابع ‌طبیعی ممنوع اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است: همه ساله بخش‌هایی از پوشش گیاهی زیست‌بوم‌های طبیعی ارزشمند جنگلی و مرتعی کشور به دلیل ایجاد آتش سوزی دچار آسیب شده و پوشش اصلی خود را از دسـت می‌دهند و بعضاً ممکن است افرادی با هدف تصرف این اراضی اقداماتی سودجویانه را انجام دهند که لازم است ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها، تدابیر لازم را جهت حفاظت مطلوب از این اراضی پیش بینی کنند و در اولویت برنامه های احیا و بازسازی قرار دهند. 

به گزارش مرکز اطلاع ‌رسانی سازمان جنگل‌ها، رئیس سازمان جنگل‌ها در این بخشنامه‌ تأکید کرده است: مقتضی است از تخصیص این اراضی جهت طرح‌های غیر مرتبط با احیاء و توسعه منابع طبیعی خودداری گردد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب