کد مطلب: 11555
  تاریخ انتشار:  1399/05/12 - 14:21


تخلیه هزاران نفر در پی وقوع آتش‌سوزی مهارناپذیر در کالیفرنیا

آتش‌سوزی شدیدی در منطقه بزرگی از جنوب کالیفرنیا گسترش یافته که امروز (یکشنبه) باعث تخلیه حدود ۷۸۰۰ نفر و تخریب یک خانه تاکنون شده است.

آتش‌سوزی شدیدی در منطقه بزرگی از جنوب کالیفرنیا گسترش یافته که امروز (یکشنبه) باعث تخلیه حدود ۷۸۰۰ نفر و تخریب یک خانه تاکنون شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، با وجود ۳۷۴ آتش‌نشان و پشتیبانی هوایی که در تلاش برای مهار این حریق گسترده هستند، اطفای این آتش‌سوزی عظیم ۱۶۰۰ هکتاری به نظر بسیار بعید بوده و آسمان بالای مناطق بزرگی از کالیفرنیای جنوبی را با دود پوشانده است.

به رغم افزایش پشتیبانی هوایی و تلاش بیش از ۳۷۰ آتش‌نشان درگیر مبارزه با این آتش‌سوزی، هنوز یک درصد از آتش‌سوزی نیز مهار نشده است.

این آتش‌سوزی در "ریورساید" واقع در ۸۸ کیلومتری شرق لس‌آنجلس آغاز شده و در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰ هکتار را به آتش کشیده است.

طبق اعلام اداره جنگلداری و حفاظت از آتش کالیفرنیا (CAL FIRE)، دستور تخلیه تاکنون برای بخش‌های زیادی از مناطق اطراف حریق صادر شده است.

آتش‌نشانان در شرایط دشواری که سرویس ملی هواشناسی از دمای هوای ۴۰ درجه سانتی‌گرادی در ریورساید و سان برناردینو خبر می‌دهد، درگیر عملیات اطفای حریق هستند.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، وقوع آتش‌سوزی‌های طبیعی در کالیفرنیای جنوبی به ویژه در خلال خشکسالی‌های مکرر و در اواخر تابستان و اوایل پاییز رایج است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان