کد مطلب: 11515
  تاریخ انتشار:  1399/05/04 - 17:26


افزایش ۳ برابری زباله های پلاستیکی در اقیانوس ها تا ۲۰۴۰

بررسی کارشناسان انگلیسی نشان داد: در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۱ میلیون تن پلاستیک در اقیانوس ها رها شده است.

نتایج یک تحقیق نشان داد حجم پلاستیک های وارد شده به اقیانوس ها تا سال ۲۰۴۰ میلادی سه برابر افزایش پیدا می کند و تا سال ۲۰۵۰ از تعداد ماهی ها فراتر می رود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،  در این بررسی جدید آمده است: حجم پلاستیک های رها شده در اقیانوس ها طی ۲۰ سال آینده نزدیک به سه برابر افزایش پیدا می کند و موجب می شود تا سال ۲۰۵۰ میلادی تعداد زباله های پلاستیکی در آب های کره زمین از تعداد ماهی ها بیشتر شود.

بررسی کارشناسان انگلیسی نشان داد: در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۱ میلیون تن پلاستیک در اقیانوس ها رها شده است.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که این حجم از پلاستیک رها شده در اقیانوس ها ممکن است تا سال ۲۰۴۰ سالانه افزایش سه برابری پیدا کند. همچنین از آنجایی که مواد پلاستیکی تجزیه نمی شوند مجموع حجم پلاستیک ها در آب های اقیانوسی به ۶۰۰ میلیون تن می رسد.

پیش بینی افزایش قابل توجه زباله های پلاستیکی در اقیانوس ها بر اساس عدم موفقیت دولت ها و بخش های اقتصادی در تغییر سیستم است.

به گفته محققان برای تغییر این روند، تمرکز اصلی روی بخش های اقتصادی و دولت هاست چرا که آنها از قدرت لازم برای تغییر سیستم برخوردارند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، مواد پلاستیکی با پیامدهای منفی بر اکوسیستم دریایی همراه است چرا که به ذرات بسیار ریز تجزیه می شود. میکروپلاستیک ها در اعماق تمامی اقیانوس های جهان نفوذ می کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی