کد مطلب: 11457
  تاریخ انتشار:  1399/04/19 - 16:20


بقایای یازده میلیون ساله یک لاک‌پشت در آلمان کشف شد

بقایای یک لاک‌پشت چرمی که بزرگ‌ترین گونه لاک‌پشت‌های دریایی است با زحمت زیاد کارشناسان جمع‌آوری شده است.

کشف باورنکردنی یک لاک‌پشت ۱۱ میلیون ساله در آلمان خبرساز شده است. بقایای یک لاک‌پشت چرمی که بزرگ‌ترین گونه لاک‌پشت‌های دریایی است با زحمت زیاد کارشناسان جمع‌آوری شده است. این آثار به گونه حیرت‌انگیزی سالم مانده‌اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، در یک گودال خاکی بزرگ در ایالت شلسویگ-هولشتاین در شمال آلمان بقایای لاک‌پشت چرمی کشف شده است. قدمت این فسیل حدود ۱۱ میلیون ساله‌ تخمین زده می‌شود.

گرهارد هوپفنر، مدیر تحقیقات این پروژه می‌گوید که علاوه بر چند صد تکه از زره پشت این لاکپشت، استخوان‌هایی نیز در محل کشف این بقایا در منطقه گروس پامپآو (Groß Pampau) به دست آمده که به احتمال زیاد متعلق به قسمت انتهایی بدن این خزنده‌ دست‌کم دو متری است.
اعضای یک تیم ویژه کارشناسان زیست‌شناسی در عرض یک هفته بقایای پیدا شده این لاک‌پشت را کنار هم قرار دادند. این یافته‌های کنار هم چیده شده و قرار است که در موزه طبیعت و محیط زیست "لوبک" به نمایش گذاشته شوند.

این تیم علاوه بر بقایای لاک‌پشت چرمی و یک لاک‌پشت دریایی کوچک‌تر، چندین مرجان و سفره ماهی و جمجمه یک دلفین و استخوان‌های فسیل یک مرغ دریایی بزرگ موسوم به مرغ باران شمالی را نیز کشف کرده‌اند.
مدیر گروه کاوش می‌گوید: «همه این یافته‌ها از عمق بین ۸ تا ۲۰ متری زیر خاک به دست آمده‌اند و کل تنوع زیستی دریای شمال را به تصویر می‌کشند.»

به گفته هوپفنر فسیل لاک‌پشت‌ها به ویژه بسیار نادر هستند، زیرا لاشه این خزندگان بیشتر طعمه ماهی‌ها می‌شود و بقایای لاک چرمی آن‌ها هم خیلی زود و به سرعت تجزیه می‌شوند.

از سی سال پیش زیست‌شناسان در گودال بزرگ Groß Pampau به دنبال کشف‌های جدیدی هستند. تا کنون چندین اسکلت بسیار قدیمی نهنگ، سگ دریایی و سایر حیوانات دریایی در این محل پیدا شده است. ویژگی این محل به دلیل وضعیت استثنایی زمین‌شناسانه منطقه است. بستر پیشین دریای شمال در زمان‌های گذشته تنها در چند متری از سطح زمین این محل قرار گرفته بود.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان