کد مطلب: 18159
  تاریخ انتشار:  1400/07/12 - 10:43


خطر تلف شدن میلیون ها حیوان در آتش‌سوزی‌های برزیل

کارشناسان محیط زیست هشدار می‌دهند که میلیون‌ها حیوان وحشی در اثر آتش‌سوزی‌ های جنگلی در برزیل به قصد پاکسازی زمین‌ها، کشته یا زخمی می‌شوند.

کارشناسان محیط زیست هشدار می‌دهند که میلیون‌ها حیوان وحشی در اثر آتش‌سوزی‌ های جنگلی در برزیل به قصد پاکسازی زمین‌ها، کشته یا زخمی می‌شوند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، امدادگران در حال ایجاد راه‌های فرار از شعله‌های آتش برای حیات وحش اعم از پلنگ، تاپیر(نوعی خوک خرطوم‌دار) و پرندگان‌ هستند.

اما این تنها شروع ماجرا است. امدادگران می‌گویند که پیش از این بچه آهوهایی را دیده‌اند که پاهایشان سوخته است. میمون‌ها و پلنگ‌هایی را دیده‌اند که در آتش جزغاله شده‌اند و مابقی با پنجه‌های سوخته، با وجود تشنگی و گرسنگی مفرط از یافتن آب و غذا ناتوان‌اند.

بسیاری از آتش سوزی‌هایی که در مناطق دارای تنوع زیستی بالا در برزیل، زیستگاه‌های حیوانات را از بین می‌برند، عمدا و برای پاکسازی زمین به قصد پرورش محصولات کشاورزی برای تغذیه دام و به منظور صادر کردن به سراسر جهان آغاز شده است.

سازمان جهانی حفاظت از حیوانات اعلام کرده است که در منطقه پانتانال در غرب برزیل که بزرگ‌ترین تالاب جهان است، زمین در سطح بی‌سابقه‌ای پاکسازی و سوزانده می‌شود.

سال گذشته تخمین زده شد که ۶۵ میلیون مهره‌دار بومی بر اثر آتش‌سوزی در پانتانال که به بولیوی و پاراگوئه نیز کشیده شد، کشته یا زخمی شده‌اند.

بر اساس اعلام موسسه ملی تحقیقات فضایی آمریکا، امسال با شروع فصل آتش‌سوزی ۱۳۸ هزار و ۹۴۸ آتش‌سوزی در برزیل ثبت شده است.

به گزارش ایندیپندنت، موسسه خیریه حیوانات همراه با سازمان‌های محیط‌ زیستی منطقه‌ای و امدادگران محلی، در حال ایجاد راهروهای فرار از شعله‌های آتش و مناطق دودزا و همچنین تامین آب و تغذیه برای حیات وحش‌ هستند.

امدادگران می‌گویند که در صورت لزوم، حیوانات را به دام می‌اندازند تا آن‌ها را درمان کنند و بعد در صورت امکان به طبیعت بازگردانند.

سازمان «صلح سبز» که اعلام کرده آتش‌سوزی برزیل هر سال بدتر می‌شود، کارزاری را علیه آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون در برزیل، سرادو و تالاب‌های همسایه پانتانال ترتیب داده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان