کد مطلب: 16447
  تاریخ انتشار:  1400/03/13 - 13:55


به دستور بایدن پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال از حفاری مصون می‌ماند

این منطقه زیستگاه خرس‌های قطبی، گوزن شمالی و گونه‌های دیگری از جانوران سردسیری است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا یکی دیگر از تصمیمات دونالد ترامپ را لغو کرد. طی حکمی استخراج نفت و گاز در ایالت آلاسکای آمریکا متوقف شد. ترامپ حق استخراج نفت و گاز تا ده سال را در این منطقه واگذار کرده بود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، جو بایدن رییس جمهوری آمریکا همانطور که پیش از آغاز ریاست جمهوری‌اش گفته بود که مخالف استخراج نفت و گاز در آلاسکاست، دستور توقف حفاری در پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال ( Arctic National Wildlife Refuge) را صادر کرد.

به گفته وزارت کشور ایالات متحده مجوزی که دولت ترامپ برای ده سال صادر کرده بود، فعلا لغو شده و باید یک بازبینی کامل از نظر اکولوژیکی روی این پروژه صورت بگیرد.

پس از این بازبینی اعلام می‌شود که آیا این مجوز همچنان معتبر است یا باید به طور کامل لغو و یا محدود شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۷ علیرغم مخالفت‌های شدید نهادهای محیط زیستی مجوز استخراج نفت و گاز در آلاسکا را به مزایده گذاشت و بدین ترتیب حفاری در این منطقه را برای ۱۰ سال آزاد کرد.

منطقه حفاظت‌شده پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال حدود ۸۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و احتمال داده می‌شود که ذخایر عظیمی از مواد خام را در خود ذخیره کرده است. بهره‌برداری از این منطقه سالیان درازی است که محل مناقشه است.

این منطقه زیستگاه خرس‌های قطبی، گوزن شمالی و گونه‌های دیگری از جانوران سردسیری است.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان