کد مطلب: 16436
  تاریخ انتشار:  1400/03/12 - 13:23


اتفاقی بی‌سابقه در موزه لوور

برای نخستین‌بار در تاریخ نزیک به ۲۳۰ ساله موزه لوور، یک زن ریاست این موزه بزرگ و پربازدید جهان را بر عهده خواهد گرفت.

برای نخستین‌بار در تاریخ نزیک به ۲۳۰ ساله موزه لوور، یک زن ریاست این موزه بزرگ و پربازدید جهان را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از وُگ، «لورنس دِکا» که پیش‌تر ریاست موزه معروف اورسی و موزه گالری اورنجری در شهر پاریس را بر عهده داشته از تاریخ اول سپتامبر به عنوان رئیس و مدیرعامل موزه لوور، بزرگ‌ترین موزه هنری جهان کار خود را آغاز خواهد کرد و جایگزین «ژان لوک مارتینز» خواهد شد که از سال ۲۰۱۳ این مسئولیت را در اختیار دارد.

«دِکا» چهره‌ای غریبه با لوور نیست. او که خودش متولد حومه شهر پاریس است در ابتدا در مدرسه هنر لورر تحصیل کرد و در همان جا نیز به تدریس پرداخته است. دِکا که به عنوان مدیر علمی در آژانس موزه‌های فرانسه فعالیت می‌کند از چهره‌هایی است که به توسعه و ایجاد موزه لوور ابوظبی در سال ۲۰۱۷ کمک کرد.

او در حالی به عنوان نخستین زن در راس بزرگ‌ترین موزه هنری جهان قرار گرفته که موزه‌ها در سراسر جهان طی ۱۵ ماه گذشته به سبب بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا با شرایط پرچالشی دست و پنجه نرم کرده‌اند.

لوور که پربازدیدترین موزه جهان است در سال ۲۰۱۹ نزدیک ۱۰ میلیون بازدیدکننده داشت. با توجه به بحران جهانی کرونا و تعطیلی چندماهه این موزه، مسئولان لوور در چند مدت اخیر  از این فرصت طلایی برای مرمت فضای موزه و آثار استفاده کرده‌اند و همچنین طی بزرگ‌ترین انتقال تاریخ موزه لوور طی یک سال و نیم گذشته بیش از ۱۰۰ هزار اثر از گنجینه‌های هنری این موزه به طور مخفیانه به یک انبار فوق مدرن در شهر لیون در ۱۲۰ کیلومتری پاریس منتقل شده‌اند.

موزه لوور  دارای بزرگ‌ترین مجموعه آثار هنری در جهان است و از این میان تنها ۳۵ هزار اثر در معرض دید عموم قرار گرفته و ۳۵ هزار اثر دیگر نیز به صورت امانت در اختیار دیگر موزه‌های فرانسه قرار دارد.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث