کد مطلب: 16421
  تاریخ انتشار:  1400/03/11 - 10:38


عوامل تلف شدن گاوهای دریایی در سواحل فلوریدا

مانتی‌ها یا همان گاوهای دریایی به رغم جثه درشت و آرامش ذاتی، حیواناتی جان‌سخت‌ هستند.

مانتی‌ها یا همان گاوهای دریایی به رغم جثه درشت و آرامش ذاتی، حیواناتی جان‌سخت‌ هستند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، در سواحل فلوریدا، زمانی که نیروگاه‌های برق افزایش پیدا کردند، گاوهای دریایی آموختند که با گرمای غیرطبیعی آب، حاصل از فعالیت این نیروگاه ها کنار بیایند.

یا زمانی که قایق‌های موتوری به زیستگاه‌های آنها هجوم آورند، این حیوانات آموختند که چگونه با صدمات و آسیب های شدید به زندگی ادامه دهند.

و حتی وقتی منبع غذایی دلخواهشان (علف‌های کف دریا) را جلبک‌های سمی از بین بردند، آموختند که کمتر بخورند، هرچند به قیمت آسیب به سلامت‌شان تمام شد.

به گزارش سی‌ان‌ان، حالا عرصه به قدری بر گاوهای دریایی فلوریدا تنگ شده است که شاهد مرگ شمار زیادی از آنها هستیم. از آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی تا روز بیست و یکم ماه مه، ۷۴۹ گاو دریایی در آب‌های فلوریدا تلف شده‌اند.

کمیسیون حفاظت از آبزیان و جانوران وحشی فلوریدا، این میزان مرگ و میر را غیرمعمول خوانده‌ است.

پاتریک رُز، مدیرعامل سازمانی غیرانتفاعی برای نجات گاوهای دریایی، می‌گوید: نابودی این گونه جانوری به ما هشدار می‌دهد که اگر تا وقت هست دست به کار نشویم، اتفاقات بدتری در راه است.

به گفته او، اگر فلوریدا که سومین ایالت پرجمعیت آمریکاست گاوهای دریایی‌اش را از دست بدهد، پستانداران دریایی دیگر هم در خطر انقراض خواهند بود.

همان مسائلی که باعث مرگ گله‌ای گاوهای دریایی شده‌اند، گریبانگیر زیستگاه‌های آب شیرین و آب شور هستند و به مرگ ماهیان و گونه‌های دیگر می‌انجامند.

به گفته رُز، تا پایان سال جاری میلادی ممکن است تا ۱۰۰۰ گاو دریایی جان‌شان را از دست بدهند. تخمین زده می‌شود که تنها ۷۵۰۰ گاو دریایی در محیط طبیعی باقی مانده است.

به گزارش ایندیپندنت، مایکل والش، استادیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه فلوریدا، می‌گوید که مواد خوراکی موجود در پساب یا فاضلاب حاوی کود، ذرات ریز پلاستیک و مواد سمی شیمیایی وارد زیستگاه دریایی گاوهای دریایی می‌شوند و به رشد و گسترش انگل‌وار جلبک‌های سمی می‌انجامد. جلبک‌ها روی آب را می‌پوشانند و نمی‌گذارند نور آفتاب به علف‌های کف دریا برسد و به این ترتیب منبع غذایی اصلی گاوهای دریایی از بین می‌رود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان