کد مطلب: 16368
  تاریخ انتشار:  1400/03/03 - 10:30


کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق ‌پرتردد ‌پایتخت

طی روز نیز بر تندی باد افزوده و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند در پاره‌ای از مناطق احتمال تولید و تجمع آلاینده «ازن» وجود خواهد داشت.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ‌پایتخت هم‌اکنون (3 خردادماه) در محدوده قابل قبول است اما افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا طی روز در برخی مناطق ‌پرتردد ‌پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که حاکمیت جو نسبتا آرام در صبح امروز ( ۳ خرداد ماه) باعث خواهد شد کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم گروه‌های حساس قرار بگیرد.

طی روز نیز بر تندی باد افزوده و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند در پاره‌ای از مناطق احتمال تولید و تجمع آلاینده «ازن» وجود خواهد داشت. با کاهش ناپایداری جوی تا اواخر وقت و افزایش حجم ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

صبح فردا (۴ خرداد ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری نسبی جو و افزایش تردد خودروها است. با رشد ناپایداری جوی طی روز، وزش باد نسبتا شدید و احتمال رگبار پراکنده، غلظت آلاینده‌ها کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل‌ قبول را به دنبال دارد، هرچند احتمال گسیل گرد و خاک در برخی مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا نیز وجود خواهد داشت.

تداوم شرایط جوی مساعد تا ساعات پایانی فردا (۴ خرداد ماه) از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد بنابراین برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۹ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

انتهای ‌پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری