کد مطلب: 16302
  تاریخ انتشار:  1400/02/24 - 12:11


یونان آماده پذیرایی از گردشگران خارجی می‌شود

یونان فصل گردشگری خود را آغاز کرده و بیشتر محدودیت‌های موجود برای رفت و آمد گردشگران را برداشته است.

یونان فصل گردشگری خود را آغاز کرده و بیشتر محدودیت‌های موجود برای رفت و آمد گردشگران را برداشته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، اگرچه به طور متوسط ​​روزانه ۲۰۰۰ مورد ابتلای به کرونا در یونان گزارش می‌شود اما واکسیناسیون عمومی به خوبی پیش می‌رود.

گردشگران آلمانی پرواز خود به یونان را آغاز کرده و از ۱۷ مه - سه روز دیگر - بریتانیایی‌ها مجاز به سفر به یونان هستند هر چند هنوز هم به مردم این کشور توصیه می‌شود که بهتر است از سفر به یونان که در "فهرست زرد" است خودداری کنند. بریتانیا فقط کشورهای "فهرست سبز" را کاملا امن دانسته است.

در یونان هنوز محدودیت‌هایی باقی است اما تغییرات بزرگی هم روی داده و اهالی دیگر مجبور نیستند هر وقت از خانه خود خارج می‌شوند یا به خرید می‌روند به یک مرکز مراقبت پیامک بفرستند، رفت و آمد بین مناطق مختلف مجاز است و منع رفت و آمد شبانه فقط بین ساعات ۰۰:۳۰ تا ۰۵:۰۰ برقرار است.

یک پنجم اقتصاد یونان به بخش گردشگری وابسته است و ۲۰ درصد نیروی کار در این بخش مشغول است.

بازدیدکنندگان از فهرست ۵۳ کشور مورد تأیید دولت باید یک روز قبل از سفر فرم مکان‌یابی مسافر را پر و محل اقامت خود را ذکر کنند. دریافت گواهی واکسن کرونا یا مدرک نتیجه منفی آزمایش یا مدارک بهبودی از بیماری لازم است.

این مقررات پیش درآمد گواهی دیجیتالی در سطح اتحادیه اروپاست که قرار است تا پایان ماه ژوئن به آزادسازی سفر بین کشورهای عضو کمک کند.

صبح جمعه پروازهایی از چند فرودگاه آلمان از جمله فرانکفورت، دوسلدورف، هانوفر و اشتوتگارت به مقصد فرودگاه هراکلیون در کرت انجام شد. شرکت مسافرتی تویی گفته است که پروازهای خود را به مقصد کوس، رودز و کورفو از شنبه و به مقصد سایر نقاط یونان از ماه آینده از سر می‌گیرد.

پروازهای چارتر نیز عمدتاً از لهستان و اسرائیل به مقصد رودز انجام شده است.
یونان امیدوار بود که گردشگران بریتانیایی بتوانند از ۱۷ مه آزادانه به آن کشور بروند اما از نظر دولت بریتانیا، یونان در فهرست زرد است و کسانی که از این کشور به بریتانیا برمی‌گردند باید ۱۰ روز قرنطینه شوند.
پرتغال چطور؟

مسافران بریتانیایی مجاز هستند از روز دوشنبه بدون نیاز به قرنطینه در بازگشت برای تعطیلات به چند کشور از جمله پرتغال بروند که تصادفا از روز پنجشنبه شرایط اضطراری را گسترش داد.

دولت پرتغال گفته که مسافران ورودی باید قبل از عزیمت تست منفی کرونا داشته باشند.

قرار است حدود ۱۲۰۰۰ هوادار تیم‌های فوتبال چلسی و منچسترسیتی روز ۲۹ مه برای تماشای مسابقه تیم خود در فینال لیگ اروپا به شهر پورتو در پرتغال بروند.

آنان با یک رشته محدودیت‌های مقابله با کرونا مواجه خواهند بود و از جمله باید در همان روز ورود از پرتغال خارج شوند، از یک محوطه ویژه فرودگاه عبور کنند و آزمایش کرونا بدهند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث