کد مطلب: 16216
  تاریخ انتشار:  1400/02/11 - 10:39


چرا فراکسیون محیط زیست با طرح تشکیل وزارت "آب، انرژی و محیط زیست" مخالف است؟

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس پیش‌تر، از مخالفت فراکسیون محیط زیست مجلس با طرح تشکیل "وزارت آب انرژی و محیط زیست" خبر داده بود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: طرح تشکیل وزارت "آب، انرژی و محیط زیست" تنزل‌بخشی جایگاه ⁧‫«محیط زیست»‬⁩ از یک مسئله حاکمیتی به اجرایی است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سمیه رفیعی در صفحه شخصی خود در تویتتر نوشت:

« مشکل اصلی طرح تشکیل وزارت "آب، انرژی و محیط زیست" تنزل‌بخشی جایگاه ⁧‫محیط زیست‬⁩ از یک مسئله حاکمیتی به اجرایی است و این یعنی بحرانی‌تر شدن وضعیت آشفته این روزهای منابع زیست محیطی کشور. البته مدیریت یکپارچه محیط زیست امر واجب و مغفولی است. کشور نیازمند پیوستگی حکمرانی آب و محیط زیست است و این بخشی‌نگری و تقلیل مدیریت منابع آبی در حد یک پیمانکار اجرایی در وزارت نیرو بحران آفرین است؛ اما با این طرح نیز نه تنها مسئله حل نخواهد شد، بلکه پیچیده‌تر می‌شود.»

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس پیش‌تر، از مخالفت فراکسیون محیط زیست مجلس با طرح تشکیل "وزارت آب انرژی و محیط زیست" خبر داده بود.

نماینده مردم تهران در مجلس در توییترش نوشته بود که «طرح فوق را به سود کشور نمی‌دانم فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خود، مخالف جدی این طرح هست و تشکیل چنین وزارت‌خانه‌ای را به مثابه تیرخلاص بر پیکر نحیف ⁧‫محیط زیست‬⁩ کشور می‌داند.»

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی