کد مطلب: 16179
  تاریخ انتشار:  1400/02/04 - 11:18


تجریشی تاکید کرد:

لزوم همکاری ۳ قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز

نشست اول آلودگی زمین و توسعه پایدار ایران با حضور مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در اپلیکیشن کلاب هاوس برگزار شد.

نشست اول آلودگی زمین و توسعه پایدار ایران با حضور مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در اپلیکیشن کلاب هاوس برگزار شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، در این نشست معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم داشتن دیپلماسی بین المللی فعال در حوزه گرد و غبار، اظهار کرد: سه و نیم سال پیش که من در این سمت مشغول به کار شدم،  ۱۴۰ پروژه بزرگ فاقد مجوز محیط زیستی اجرا و تعدادی به بهره برداری رسیده بودند و دست سازمان در توقف پروژه ها بسیار بسته بود.

مسعود تجریشی با تاکید بر نقش رییس سازمان حفاظت محیط زیست در جلوگیری از اجرای پروژه ها بدون مجوز محیط زیست،  گفت: اگر سه قوه کمک نکنند،  رییس سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در چهار دهه گذشته ضعف مدیریت بوده و اکنون که نتایج را دیدیم نباید از آن دفاع کنیم، در مورد سخن دکتر کلانتری مبنی بر اینکه کارشناس آب نداریم،  به فقر نیروی انسانی متخصص تاکید کرد و گفت: در کل سازمان حفاظت محیط زیست متخصص یک جانور خاص داریم اما تا سال ۱۳۹۶ که برای جذب چهار کارشناس فراخوان دادیم،  کارشناس متخصص آب نداشتیم.  پس از فراخوان نیز دو نفر جذب شدند که یک نفر انصراف داد و یک کارشناس متخصص آب هست.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: تا سال ۱۳۹۷ که از طریق فراخوان چهار نیروی خوب متخصص انرژی، سوخت، موتور و آلودگی هوا جذب کردیم،  کارشناس متخصص این حوزه را نداشتیم.

تجریشی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست به واسطه پشتوانه تاریخی در حوزه محیط زیست انسانی بسیار فقیر است و آرام آرام در حال تکمیل نیرو هستیم، یادآور شد: همچنین باید آرام آرام به سمت شفافیت و اطلاع رسانی برویم، مقاومت زیاد است اما به دنبال اطلاع رسانی بودیم و هستیم. 

وی همچنین بر لزوم تقویت پایش و سیاست گذاری تاکید کرد. 

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از سوی دیگر خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات جدی موجود فعال نبودن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست است؛ بخش خصوصی را فراموش کردیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی