کد مطلب: 16153
  تاریخ انتشار:  1400/01/31 - 12:54


فرصت جهان برای مقابله با بحران اقلیمی رو به اتمام است

دبیرکل سازمان ملل هشدار داد: فرصت جهانیان برای مقابله با بحران تغییرات اقلیمی رو به پایان است.

دبیرکل سازمان ملل هشدار داد: فرصت جهانیان برای مقابله با بحران تغییرات اقلیمی رو به پایان است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
این سازمان در گزارشی تازه تاکید کرد: ۲۰۲۱ باید سال اقدام به منظور حفاظت از انسان‌ها در برابر پیامدهای فاجعه بار تغییرات اقلیمی باشد. زمان برای مقابله با این بحران زیست محیطی به سرعت رو به پایان است و همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ نیز نتواست روند پیشروی بی امان این بحران را مهار کند.

"آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل گفت: ما در لبه پرتگاه قرار داریم. ۲۰۲۱ سال کلیدی برای آینده بشریت است و همانطور که گزارش سازمان جهانی هواشناسی (WMO) نشان می دهد ما وقتی برای تلف کردن نداریم چرا که با اختلالات اقلیمی روبرو هستیم.

وی از کشورها درخواست کرد تا به جنگ و ستیز با طبیعت پایان دهند.

در گزارش سازمان جهانی هواشناسی (WMO) آمده است که ۲۰۲۰ یکی از گرمترین سالهای ثبت شده بوده است و انباشت گازهای گلخانه ای به رغم تعطیلی در بخشهای اقتصادی که پیامد شروع همه گیری بوده، افزایش یافته است.

دبیر کل سازمان ملل گفت: سال گذشته حوادث جوی و اختلالات اقلیمی ناشی از تغییرات آب و هوایی تحت تاثیر فعالیت بشر، زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده، معیشت آنان را از بین برده و میلیون ها نفر را از خانه های خود آواره کرده است.

به گزارش ژاپن تودی، وی افزود: ۲۰۲۱ سال اقدام است. کشورها باید به تعهد خود مبنی بر به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ پایبند باشند. آنها باید اکنون اقدام کرده و از مردم در برابر تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی محافظت کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان