کد مطلب: 16132
  تاریخ انتشار:  1400/01/28 - 11:17


یک توله ببر سفید به جمعیت ۲۰۰ نفره ببرهای سفید جهان اضافه شد

روز نخست به طور ۲۴ ساعته از توله ها مراقبت شد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز خوب پیش رفته است.

باغ وحش ملی کوبا روز پنجشنبه ۱۵ آوریل تصاویری از چهار ببر بنگال تازه متولد شده منتشر کرد. در میان این بربرها یک توله ببر نادر سفید نیز وجود دارد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این ببرها روز ۱۲ مارس سال ۲۰۲۱ به دنیا آمدند. مادر این چهار ببر فیونا نام دارد و زایمان آنها ۳ ساعت به طول انجامیده است. کارشناسان باغ وحش به سرعت متوجه شدند که در میان توله‌ ببرهای جدید یک توله ببر سفید چشم آبی وجود دارد. اهمیت تولد این توله ببر بنگال سفید در این است که تنها حدود ۲۰۰ ببر سفید در جهان وجود دارد.

روز نخست به طور ۲۴ ساعته از توله ها مراقبت شد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز خوب پیش رفته است. حضور فیونا، ببر مادر و گارفیلد، ببر پدر در این باغش وحش کوبایی، بخشی از یک توافقنامه مبادله با باغ‌وحش گواتمالا به شمار می‌رود. از زمان تولد این توله ببرها هنوز هیچ انسانی به آنها نزدیک نشده و به همین خاطر جنسیت و وزن آنها هنوز مشخص نیست.

این توله ببرها تا ۶ تا ۷ ماه شیر می‌خورند و کارشناسان امیدوارند که پس از آن بتوانند به اطلاعات بیشتری درباره این توله ببرهای بنگال دست یابند.

باغ وحش ملی کوبا با بیش از ۳۰۰ هکتار مساحت دارد و ۱۴۰۰ گونه حیوان از جمله برخی گونه های محافظت شده بین المللی مانند کرگدن سفید و کفتار راه راه را در خود جای داده است.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان