کد مطلب: 16027
  تاریخ انتشار:  1400/01/12 - 10:23


روسیه واکسن کرونا برای حیوانات را با کارآیی «صد در صدی» تولید می‌کند

روسیه اعلام کرد کارنیواک-کوو نخستین واکسن کووید-۱۹ برای جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا در میان حیوانات را با موفقیت به مرحله تولید رسانده است.

روسیه اعلام کرد کارنیواک-کوو نخستین واکسن کووید-۱۹ برای جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا در میان حیوانات را با موفقیت به مرحله تولید رسانده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، موسسه دامپزشکی و محصولات دفع آفات روسیه روز چهارشنبه ۳۱ مارس با صدور بیانیه‌ای خبر از کارآیی صد در صدی این واکسن داد.

مرحله پایانی آزمایش این واکسن از ماه اکتبر سال گذشته آغاز شد. به گفته مقام‌های روسیه کارنیواک-کوو بر روی گربه‌‌ها، سگ‌ها، روباه‌های جنگلی و قطبی و همینطور مینک‌ها (گونه‌ای از راسو) آزمایش شده است و کاملا کارا بوده است. قرار است تولید انبوه این واکسن از ماه آوریل آغاز شود.

این واکسن محصول شرکت روسلخوزنادزور، یکی از زیرشاخه‌های مرکز بهداشت حیوانات و طیور فدراسیون روسیه است که با بسیاری از شرکت‌های اروپایی فعال در تجارت پوست حیوانات تجارت می‌کند.

در ماه‌های گذشته انتقال ویروس از مینک به انسان و برعکس در شمال اروپا سبب شد تا میلیون‌ها راس از این گونه جانوری برای جلوگیری از شیوع بیشتر و جهش ویروس کرونا معدوم شوند.

در روسیه تاکنون تنها دو مرد از ابتلای گربه‌ها به ویروس کرونا در مسکو و سیبری شناسایی و ثبت شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان