کد مطلب: 15926
  تاریخ انتشار:  1399/12/20 - 11:43


یونان میزبان مسافران واکسینه‌شده و کرونامنفی در تابستان

مسافرانی که نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها منفی باشد یا در برابر ویروس کرونا واکسینه شده باشند می‌توانند در تابستان پیش رو به یونان سفر کنند.

مسافرانی که نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها منفی باشد یا در برابر ویروس کرونا واکسینه شده باشند می‌توانند در تابستان پیش رو به یونان سفر کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه وزیر گردشگری یونان اعلام کرد  این کشور در تابستان میزبان کسانی که واکسن «کووید-۱۹» را دریافت کرده باشند، آنتی‌بادی داشته‌ باشند و یا نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه کنند خواهد بود.

گردشگری منبع مهم درآمد یونان است. حوزه گردشگری حدود یک‌پنجم اقتصاد یونان را در برگرفته و از هر پنج شاغل در این کشور یک نفر در شغل مرتبط با گردشگری مشغول فعالیت است؛ اما شمار گردشگران در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرد.

به گفته وزیر گردشگری یونان، این کشور قصد دارد فصل تابستانی گردشگری را در اواسط ماه «می» آغاز کند.

پس از آن‌که افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا فشار زیادی به سیستم سلامت و کادر درمان یونان وارد کرد، به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا قوانین قرنطینه در بخش‌هایی از این کشور به اجرا گذاشته شد.

با این حال  شمار کلی قربانیان کرونا در یونان (حدود ۷۰۰۰ نفر) نشان می‌دهد وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور در مقایسه با اغلب کشورهای اروپایی وخامت کمتری دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث