کد مطلب: 15907
  تاریخ انتشار:  1399/12/19 - 07:00


مجلس به موضوع تخریب جنگل‌های حرای دَیر بوشهر ورود کرد

مجلس شورای اسلامی در راستای نقش نظارتی خود به موضوع فعالیت هایی که می توانند باعث تخریب جنگل های حرای منطقه دَیر استان بوشهر شوند، ورود کرد.

رئیس فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در راستای نظارت بر اجرای قوانین مربوط به حفظ محیط زیست به عنوان حقوق عامه و با توجه به اینکه محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان انفال و میراث مردم است، به موضوع فعالیت‌هایی که در محدوده اثر گذار بر جنگل های حرای دیر شروع شده، ورود کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این مقام مجلس، طی مکاتبه با قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور، خواستار جلوگیری از اقداماتی شد که بر اساس اعلام سازمان های متولی منابع طبیعی، می‌توانند موجب تهدید جدی جنگل های حرای دیر شوند. منطقه دیر و خور بردستان در جنوب استان بوشهر، رویشگاه و زیستگاه آخرین لکه از پراکنش طبیعی این اجتماعات گیاهی حمایت شده و تحت حفاظت در شمال خلیج فارس است.

به گفته کارشناسان هر گونه ساخت و ساز در بستر رودخانه دلوار و پهنه جزر و مدی و حریم خور بردستان و بستر تالاب جنگلی حرای دیر، حیات این اکوسیستم منحصر بفرد را به دلیل تغییر در شرایط هیدرولوژیک منطقه و جلوگیری از ورود آب ناشی از سیلاب‌های بالادست به شدت در معرض تهدید قرار می‌دهد.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی