تاریخ انتشار:: 1399/09/14 - 12:18
کد گالری: 14341


سه روز برف در آلپ برابر با یک سال باران در برلین

برف و باران بی‌سابقه‌ای ارتفاعات آلپ در اتریش و ایتالیا را فرا گرفته است.
قبلی
بارش برف و باران از روز جمعه ۱۴ آذر (۴ دسامبر) آغاز شد. شدت برف در مناطق شمالی آلپ در اتریش به حدی بود که باعث شد بسیاری از راه‌ها مسدود شوند.
طی سه روز اخیر بین دو تا سه متر برف باریده است و انتظار می‌رود با ادامه این وضعت جوی، تا چهار متر هم ارتفاع برف افزایش یابد.
تنها طی سه روز ۴۰۰ لیتر باران یا برف در هر متر مربع باریده است. به گزارش سازمان هواشناسی روز دوشنبه میزان بارش‌ها به ۵۰۰ لیتر در متر مربع خواهد رسید که برابر است با میزان سالانه باران در شهر برلین.
شدید‌ترین بارش برف در سال‌های اخیر باعث شد در بعضی از مناطق راه‌ها مسدود شوند و قطارها از حرکت ایستادند.
تلاش برای باز نگه‌داشتن خطوط آهن در لینز اتریش واقع در شرق منطقه تیرول.
بر اثر ریزش بهمن روز شنبه چهار منزل مسکونی و یک خودرو در تیرول اتریش آسیب دیدند. یکصد نفر مجبور به ترک منازل خود شدند و برق شش هزار منزل مسکونی نیز قطع شد.
در مناطق بالای ۲ هزار متر بالاترین مرحله (مرحله ۵) خطر ریزش بهمن اعلام شده است.
یش از یک هزار و ۴۰۰ آتش‌نشان برای کمک به منطقه اعزام شده‌اند.
تلاش نیروهای راهداری برای خارج کردن ساکنان منطقه کالس واقع در شرق تیرول از محاصره برف.
در لینز واقع در شرق تیرول میزان بارش برف به حدی بود که از کامیون‌ها برای خارج کردن آن از منطقه کمک گرفته شد.
همان مقدار برفی که در مناطق شمال آلپ بر زمین نشست، در جنوب آن یعنی در ایتالیا به صورت باران بارید و رودخانه‌ها را سرریز کرد. بر اثر جاری شدن سیل حداقل دو نفر در ایتالیا کشته شده‌اند.
منطقه کوهستانی آلپ در هر فصلی زیبایی‌های خاص خود را دارد. این منطقه تا قبل از پاندمی کرونا هر سال میزبان میلیون‌ها گردشگر بود. امسال اما انتظار می‌رود محدودیت‌های کرونایی مانع از سفر علاقمندان به ورزش‌های زمستانی به این منطقه بشود.

برف و باران بی‌سابقه‌ای ارتفاعات آلپ در اتریش و ایتالیا را فرا گرفته است.به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بسیاری از راه‌ها مسدود شده‌اند و خطر ریزش بهمن افزایش یافته‌ است. تصاویری از وضعیت مناطق آلپ در این گزارش تصویری:


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار خانه عکس