کد مطلب: 14235
  تاریخ انتشار:  1399/08/30 - 12:09


هر ۱۷ ثانیه یک نفر در اروپا بر اثر بیماری کرونا می‌میرد

فرانسه پیش از سایر کشورها از مرز دو میلیون بیمار کرونایی گذشته و از هنگام شیوع کرونا ۴۶ هزار نفر بر اثر آن مرده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی نسبت به منحنی صعودی مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در اروپا هشدار داده است. در دو هفته گذشته شمار قربانیان این بیماری در اروپا ۱۸ درصد افزایش داشته و هر ۱۷ ثانیه یک نفر جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بسیاری از کشورهای اروپا محدودیت‌های جدی برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا اعمال کرده‌اند. با این حال شمار قربانیان این بیماری رو به افزایش است.

روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان (۱۹ نوامبر) هانس کلوگه، مدیر بخش اروپای سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاینی در کپنهاگ خبر از افزایش ۱۸ درصدی تلفات کووید ۱۹ ظرف دو هفته در حوزه اروپا داد. به گفته او ۲۹ هزار نفر در هفته گذشته در اروپا جان باخته‌اند که معنایش مرگ یک نفر در هر ۱۷ ثانیه بر اثر دچار شدن به این بیماری است.

فرانسه پیش از سایر کشورها از مرز دو میلیون بیمار کرونایی گذشته و از هنگام شیوع کرونا ۴۶ هزار نفر بر اثر آن مرده‌اند. وزارت بهداشت و درمان ایتالیا روز چهارشنبه ۲۸ آبان از ۳۴ هزار و ۲۸۳ مورد جدید ابتلا به کرونا ظرف یک روز خبر داد. ۷۵۳ نفر در یک روز اخیر در ایتالیا جان باخته‌اند.

مجموع تلفات در این کشور از زمستان گذشته تاکنون ۴۷ هزار و ۲۱۷ نفر است و یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

امروز لوتار ویلر، رئیس مؤسسه پژوهشی روبرت کخ آلمان مجددا مردم را به رعایت مقررات کرونا فراخواند. او گفت هنوز اوج این بیماری را پشت سر نگذاشته‌ایم و با افزایش عده بیماران ممکن است ظرفیت بیمارستان‌ها پر شود. به همین دلیل نیز باید  از ابتلای بیشتر شهروندان به کرونا جلوگیری شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان