کد مطلب:8223
تاریخ انتشار:1 خرداد 1399 ساعت 12:22
چاپ چاپ

لئوناردو دی‌کاپریو برای حفاظت از گوریل‌های آفریقا دست به جیب می‌شود

پارک ملی ویرونگا پس از حمله ماه آوریل گذشته نیازمند دو میلیون دلار (۱.۸ میلیون یورو) بودجه برای ادامه فعالیت است.

پارک ملی ویرونگا پس از حمله ماه آوریل گذشته نیازمند دو میلیون دلار (۱.۸ میلیون یورو) بودجه برای ادامه فعالیت است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر آمریکایی که این روزها با فعالیت‌هایش در حوزه محیط زیست نیز شناخته می‌شود قول حمایت از گوریل‌های کوهی در یکی از پارک‌های حفاظت‌شده جمهوری دموکراتیک کنگو را داده است.


طبق گزارش‌های منتشر شده یک گروه شبه نظامی روآندایی مظنون به کشتن ۱۲ محیط‌بان این پارک ملی در آوریل گذشته هستند. از آن زمان تاکنون به دلیل فقدان گشت‌های امنیتی، جمعیت گوریل‌ کوهستانی در معرض خطر قرار دارند.

با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا، گوریل‌ها با مشکلات بیشتری روبرو شده‌اند. دانشمندان نگرانند که بحران فعلی سلامت برای بقای این گونه‌ها «تهدید جدی» باشد.

دی‌کاپریو به شبکه بی بی سی گفته است: «ویرونگا برای محافظت از جمعیت گوریل‌های کوهستانی در معرض خطر، نیازمند تامین اعتبار است تا از محیط‌بانان و خانواده‌های آن‌ها که در حال انجام وظیفه هستند حمایت کند.»

وی افزود: «من این افتخار بزرگ را داشتم که از تیم شجاع ویرونگا در مقابله با حفاری‌های غیرقانونی نفت در سال ۲۰۱۳ حمایت کنم و با آن‌ها دیدار داشته باشم.»

دی‌کاپریو اعلام کرده است که از طریق سازمان خود، با نام «اتحاد زمین» به صندوق پارک ملی ویرونگا کمک مالی می‌کند.

کمیسیون اروپا، موسسه حفاظت از حیات وحش و موسسه امرسون کالکتیو سایر مشارکت‌کنندگان در صندوق حمایت از پارک ویرونگا هستند.

پارک ملی ویرونگا جزو قدیمی‌ترین ذخایر طبیعی در آفریقا است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این پارک زیستگاه صدها گونه از پرندگان، خزندگان و پستانداران است. همچنین گوریل‌های کوهستانی در معرض خطر در این پارک زندگی می‌کنند. برخی دیگر از گونه‌های در خطر نیز در این پارک یافت می‌شوند.

دو آتشفشان فعال در این پارک قرار گرفته‌ است که به اکوسیستم منحصر به فرد آن کمک می‌کند.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/8223