کد مطلب:5761
تاریخ انتشار:23 دی 1398 ساعت 16:56
چاپ چاپ

آلوده‌ترین پایتخت جهان

تازه‌ترین آمارهای کیفیت هوا حاکی از آن است که "سارایوو"، پایتخت بوسنی و هرزگووین دوباره به عنوان آلوده‌ترین پایتخت جهان معرفی شده است.

تازه‌ترین آمارهای کیفیت هوا حاکی از آن است که "سارایوو"، پایتخت بوسنی و هرزگووین دوباره به عنوان آلوده‌ترین پایتخت جهان معرفی شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، طبق اعلام شرکت کیفیت هوای AirVisual، شاخص کیفیت هوا در ساعت ۸ صبح روز گذشته (یک‌شنبه) در "سارایوو" ۴۸۴ بوده که برای سلامت افراد خطرناک محسوب می‌شود.

دهلی، کابل و کانبرا نیز در رتبه‌های بعدی آلوده‌ترین پایتخت‌های جهان بعد از "سارایوو" قرار گرفته‌اند. لازم به ذکر است که کیفیت هوای "کانبرا"، پایتخت استرالیا در اثر آتش‌سوزی‌های فاجعه‌آمیز اخیر افت پیدا کرده است.

در همین حال انجمن Eco Action هشدارهایی را به ساکنان سارایوو در مورد هوای ناسالم در این شهر صادر و اعلام کرده با توجه به عواقب جدی که این میزان از آلودگی هوا می‌تواند برای کل جمعیت به همراه داشته باشد، ساکنان باید از هر گونه فعالیت غیرضروری در فضای باز در این شهر خودداری کنند.

آسیب‌پذیرترین گروه‌های جمعیتی نیز زنان باردار، سالمندان، کودکان، افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی هستند که باید در چنین شرایطی در خانه بمانند.

بنا بر گزارش سارایوو تایمز، مطابق پیش‌بینی‌های موسسه هواشناسی فدرال بوسنی و هرزگووین شرایط هوایی سارایوو فردا (سه‌شنبه) با بارش و وزش باد شدید تغییر خواهد کرد.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/5761