کد مطلب:5675
تاریخ انتشار:8 دی 1398 ساعت 15:15
چاپ چاپ

افزایش 50 درصدی جرائم تخلفات شکار و صید

25 درصد مساحت کشور باید از جنگل پوشیده باشد اما در حال حاضر به طور خوش بینانه حدود 7.5 درصد است.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: افزایش 50درصدی جرائم تخلفات شکار و صید از امروز اجرایی شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کیومرث کلانتری در ایلام اظهار کرد: از مجموع مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست، 25 منطقه مهم جهت حفاظت از تنوع زیستی در منطقه زاگرس قرار دارند.

وی گفت: با توجه به اینکه کشور دارای تنوع آب و هوایی، اکوسیستمی  و تنوع زیستی بالایی برخوردار است ولی در مجموع کشوری شکننده و آسیب پذیر است که باید برای حفاظت از ذخایر ژنتیک و تنوع زیستی، نسبت به برقراری تعادل بین حفاظت و بهره برداری با هماهنگی سایر دستگاه های مربوطه و مردم اقدام کنیم.

کلانتری با اشاره به اینکه ایران از نظر آب و جنگل فقیر است بیان کرد: 25درصد مساحت کشور باید از جنگل پوشیده باشد اما در حال حاضر به طور خوش بینانه حدود 7.5 درصد مساحت کشور دارای جنگل است.

وی سیاست اصلی سازمان حفاظت محیط زیست را توسعه حفاظت از مناطق با مشارکت جوامع محلی و مردم برشمرد و گفت:  توسعه قرق های اختصاصی توسط بخش خصوصی، سیاستی مؤثر در حفاظت از تنوع زیستی است.

کلانتری افزود: در کشور آفریقای جنوبی 35درصد کل عرصه های این کشور تحت مدیریت و حفاظت حاکمیت قرار دارد، این در حالی است تنها 5 درصد از آن را دولت و 30درصد ماباقی تحت حفاظت بخش خصوصی است.

وی استان ایلام را از نظر محیط زیست طبیعی، بسیار با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: جهت توسعه استان و کاهش خسارت به توع زیستی، باید با اهداف توسعه تا حد امکان، همکاری و همراهی شود.

کلانتری تصریح کرد: افزایش 50درصدی جرائم تخلفات شکار و صید از امروز اجرایی شد.

بازدید از پاسگاه در حال ساخت محیط بانی در منطقه حفاظت شده کولگ و بازدید از سایت تکثیر و احیاء گوزن  زرد ایرانی در منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به ایلام بود.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/5675