کد مطلب:5501
تاریخ انتشار:4 آذر 1398 ساعت 16:45
چاپ چاپ

پیش‌بینی افزایش دما پس از طوفان و تگرگ در استرالیا

طبق اعلام دفتر هواشناسی استرالیا این میزان بارندگی‌ها به تسکین شرایط آتش‌سوزی در شمال ایالت "نیوساوث ولز" کمک خواهد کرد.

پیش‌بینی‌ها برای ایالت "نیوساوث ولز" استرالیا حاکی از آن است که طوفان‌های همراه با رعد و برق و بارش شدید تگرگ به زودی به وقوع پیوسته و در پی آن موج گرمای ۳۶ درجه سانتی‌گرادی این ایالت را دربرخواهد گرفت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، اداره هواشناسی ایالت "نیوساوث ولز" استرالیا اخطار بارندگی‌های شدید همراه با وزش غیرقابل کنترل باد و بارش تگرگ‌هایی به اندازه تیله را که قرار است شرق این ایالت را تحت تاثیر قرار دهند، صادر کرده است.

هم‌اکنون بارش تگرگ‌ها در ساحل شمالی "نیوساوث ولز" آغاز شده و وقوع طوفان‌ها نیز از بعدازظهر امروز (دوشنبه) شروع خواهد شد. هم‌چنین از روز آینده (سه‌شنبه) طوفان‌های بیشتری مناطق مختلف این ایالت را درخواهد نوردید.

این شرایط طوفانی با درجه حرارت تا ۳۳ درجه سانتی‌گرادی در مرکز شهر ملبورن و ۳۶ درجه سانتی‌گرادی در حومه غربی جبران خواهد شد. این در حالی است که بیشترین میانگین دمای این منطقه در ماه نوامبر ۲۳ درجه سانتی‌گراد است.

به نوشته روزنامه دیلی میل، طبق اعلام دفتر هواشناسی استرالیا این میزان بارندگی‌ها به تسکین شرایط آتش‌سوزی در شمال ایالت "نیوساوث ولز" کمک خواهد کرد.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/5501