کد مطلب:5454
تاریخ انتشار:19 آبان 1398 ساعت 13:43
چاپ چاپ

تمام ژئوسایت‌های گردشگری قشم تعطیل است

تمام ژئوسایت‌های گردشگری این ژئوپارک شامل گنبد نمکی، غار نمکدان، دره ستاره‌ها و تنگه چاهکوه به دلیل بارندگی تا اطلاع بعدی تعطیل است.

تمام ژئوسایت‌های گردشگری این ژئوپارک شامل گنبد نمکی، غار نمکدان، دره ستاره‌ها و تنگه چاهکوه به دلیل بارندگی تا اطلاع بعدی تعطیل است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مدیر ژئوپارک جهانی قشم روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: به دلیل گل‌ولای شدن مسیر سایت‌های ژئوپارک امکان تردد در آن‌ وجود ندارد.

علیرضا امری کاظمی ادامه داد: فعالیت سایت‌های جزیره هنگام، خلیج دلفین‌ها و جنگل حرّا با هماهنگی اداره بنادر و دریانوردی در حال انجام است.

قلمرو ژئوپارک قشم ۲۶۰ کیلومتر مربع شامل جزیره‌های قشم و هنگام و ۵۰۰ متر مرز حاشیه دریایی این جزایر و خلیج دیرستان است.

این ژئوپارک دارای ۲۵ سایت متنوع و اصلی همچون تنگه چاهکوه، دره ستاره ها، دره تندیس ها، دره شور و غار نمکدان است.

مجاورت ژئوپارک جهانی قشم با جنگل‌های حرا واقع در شمال جزیره قشم که دارای پنج عنوان تالاب بین المللی، ذخیرگاه زیست کره، منطقه حفاظت شده، منطقه ویژه دریایی و منطقه ویژه پرندگان است، به ارزش ها و جذابیت‌های طبیعی ژئوپارک مزبور افزوده است.

ژئوپارک قشم تنوع عظیمی از چشم اندازهای زمین شناسی در کنار تنوع سایت‌های مختلف را ارائه می‌کند و علاوه بر آن، تنوع بوم‌شناختی، باستان شناسی و فرهنگی خاصی دارد.

این ژئوپارک به دلیل موقعیت راهبردی آن در خلیج فارس و به عنوان نمونه منطقه ای که در میان ژئوپارک های منطقه ی آسیای شرقی و ژئوپارک های اروپایی قرار گرفته، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/5454