کد مطلب:5387
تاریخ انتشار:11 آبان 1398 ساعت 17:40
چاپ چاپ

مزرعه سبزیجات در ایستگاه‌های زیرزمینی مترو سئول

سئول طی یک ماه گذشته دو مزرعه سبزیجات در دو ایستگاه مترو افتتاح کرده است و به زودی این مزارع به سایر ایستگاه‌های مترو در این شهر گسترش خواهد یافت.

سئول طی یک ماه گذشته دو مزرعه سبزیجات در دو ایستگاه مترو افتتاح کرده است و به زودی این مزارع به سایر ایستگاه‌های مترو در این شهر گسترش خواهد یافت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مسافران مترو ایستگاه Sangdo در سئول طی یک ماه گذشته با چشم اندازه خیرکننده‌ای روبرو شده‌اند؛ یک مزرعه کاملاً کارآمد که کاهو ،جوانه و سبزیجات دیگر در آن پرورش می‌یابد.

این مزرعه زیرزمینی متکی به خاک و نور خورشید نیست بلکه از چراغ‌های مخصوص LED ، سینی‌های رشد هیدروپونیک و یک شبکه هوشمند استفاده می‌کند که عواملی مانند دما، رطوبت، میزان CO۲ و شدت نور را کنترل می‌کند.

این پروژه «مزرعه مترو» نامگذاری شده و ایستگاه Sangdo اولین موقعیت از پنج مزرعه مترو تعیین شده که قرار است تا پایان سال جاری میلادی با همکاری دولت سئول و شرکت Farm۸، یک شرکت کشاورزی واقع در کره جنوبی افتتاح شود. مزرعه مترو Sangdo اواخر ماه اکتبر افتتاح شد و شعبه دوم آن به تازگی در ایستگاه Dapsimni باز شد.

«کیم سونگ - اون» مدیر ارشد شرکت Farm۸، گفت: این مزارع نشان دهنده چهره در حال تغییر کشاورزی در جوامعی هستند که شهر نشینی در آن‌ها رشد سریعی دارد.

وی ادامه داد: با مسن شدن کره جنوبی و کاهش سریع جمعیت روستایی، در آینده این جنبه از کشاورزی نمایان می‌شود. این مزارع از فضای کمتری استفاده می‌کنند و زمان رشد سبزیجات در آن‌ها کمتر است. در مزرعه Sangdo روزانه حدود ۶۶ پوند سبزی تولید می‌شود که کاشت بذر و برداشت تنها کارهایی است که به تعامل انسانی نیاز دارد.

زمان رشد گیاهان سبز در این سیستم هیدروپونیک کاهش می‌یابد طوریکه رشد کاهو از مرحله کاشت بذر تا برداشت حدود ۳۸ روز طول می‌کشد. این در حالی است که برای رشد کاهو در خاک از مرحله کاشت تا برداشت به بیش از ۵۰ روز زمان نیاز است. این مزرعه همچنین CO۲ را جذب می‌کند و اکسیژن بیرون می‌دهد که به تقویت کیفیت هوا در ایستگاه مترو کمک می‌کند.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/5387