کد مطلب:3386
تاریخ انتشار:21 اسفند 1397 ساعت 14:51
چاپ چاپ

آمادگی شرکت کویر تایر برای تولید تایرهای وانتی تمام سیمی از سال آینده

مدیر بازاریابی و فروش شرکت کویر تایر از آمادگی این شرکت برای تولید تایرهای وانتی تمام سیمی از سال آینده در صورت حمایت دولت خبر داد.

مدیر بازاریابی و فروش شرکت کویر تایر از آمادگی این شرکت برای تولید تایرهای وانتی تمام سیمی از سال آینده در صورت حمایت دولت خبر داد.

مهندس مرتضی قربانی گل پرور در گفتگو با خبرنگار سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، افزود: در راستای طرح توسعه شرکت کویر تایر تولید تایر های سیمی وانت بار در دستور کار قرار گرفته است و بر این اساس زیرساخت‌های لازم فراهم شده و ماشین آلات نیز سفارش داده شده است.
وی مهمترین مشکل را برای اجرای طرح توسعه کویر تایر تامین ارز برای واردات ماشین آلات به کشور دانست و گفت: در صورت حمایت دولت برای تامین ارز مورد نیاز، شرکت کویر تایر سال آینده وارد تولید تایرهای وانتی سیمی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه واردات هر کیلوگرم تایر وارداتی بین ۳ تا ۵ دلار برای کشور خروج ارز به همراه دارد افزود: این در حالیست که برای تولید هر کیلوگرم تایر در داخل کشور بین یک تا ١.٢ دلار ارز نیاز است. لذا قطعاً در صورت حمایت دولت از تولیدکنندگان این عرصه می توانیم از خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری کنیم.
با بیان اینکه کشور سالانه به واردات حدود ۱۰۰ هزار تن تایر نیازمند است گفت: در صورت اجرای طرح توسعه شرکت کویر تایر و حمایت دولت می توانیم ۱۰ هزار تن از این ظرفیت را در شرکت کویر تایر تولید کنیم.


http://www.mohitzist.ir/fa/content/3386