کد مطلب:3374
تاریخ انتشار:25 دی 1397 ساعت 13:34
چاپ چاپ

کشف یک گونه شکاری جدید در همدان

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان همدان از کشف یک گونه شکاری جدید خبر داد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان همدان از کشف یک گونه شکاری جدید خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
رضا دانش‌پژوه با اعلام این خبر اظهار کرد: 3 روز گذشته، یکی از عوامل محیط زیست، جغد خاکستری رنگی را در یک خانه قدیمی واقع در باغ دیده که با توجه به ظاهرش نشان دهنده جغد جنگلی بوده‌ است.

وی ادامه داد: در ایران، 4 گونه جغد از جمله جغد شاه بوف، انبار، جنگلی و جغد کوچک وجود دارد که سه نوع آن در استان همدان دیده شده است.

دانش‌پژوه تصریح کرد: زیستگاه جغد جنگلی، در شرق دریای مدیترانه  است که در کشور ایران هم دو زیستگاه خزر و زاگرس از مناطق حیات این جغد محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: این جغد در مناطق و خانه‌های قدیمی و معمولا در لانه‌های دیگر پرندگان  ساکن می‌شود و تعداد آن کم است، به طوریک‌ه در هر 1000 هکتار یک جغد جنگلی دیده می‌شود.

دانش‌پژوه با بیان اینکه دو گونه از جانوران در حال انقراض مورد حمایت سازمان نظارت بر امور حیات وحش هستند عنوان کرد: غاز پیشانی سفید و میش گاو دو گونه در معرض انقراض هستند که عوامل امور حیات وحش اقداماتی را در راستای نگهداری از این دو گونه ارزشمند انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: اگر اعتبارات سازمان امور وحش تامین شود، گونه‌های خرس قهوه‌ای و پلنگ نیز تحت حمایت و نظارت این سازمان قرار می‌گیرد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان همدان در پایان گفت: خوشبختانه، اگر چه تعداد جغد جنگلی کم و محدود بوده اما این گونه ارزشمند در معرض خطر نیست.


انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/3374