کد مطلب:3334
تاریخ انتشار:21 آذر 1397 ساعت 17:20
چاپ چاپ

طبیعت آمازون در محاصره‌ی معادن طلای غیرقانونی

استخراج از معادن طلای غیرقانونی در آمازون در سال‌های اخیر به حدی فراگیر شده که باعث آسیب دیدن جنگل‌ها و جریان‌های آب بکر در این منطقه شده است.

استخراج از معادن طلای غیرقانونی در آمازون در سال‌های اخیر به حدی فراگیر شده که باعث آسیب دیدن جنگل‌ها و جریان‌های آب بکر در این منطقه شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، یک گروه فعال زیست محیطی که پروژه نقشه برداری از آمازون را برعهده داشته‌اند، اعلام کردند که معدنکاری های غیرقانونی در آمازون به طور قابل توجهی در سرزمین های قبیله ای متعلق به مردم بومی و نواحی و طبیعی و حفاظت شده به دلیل افزایش بهای طلا در سال های اخیر افزایش یافته است.

نقشه های این گروه، ۲۳۱۲ سایت غیرقانونی را در ۲۴۵ ناحیه در ونزوئلا، برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور و پرو، تمامی کشورهایی که جنگل وسیع آمازون در آن ها گسترده شده، نشان می دهد.

به گفته این گروه فعال در زمینه محیط زیست، در عین حال امکان جمع آوری اطلاعات از معدنکاری های دستی که در گویان، گویانِ فرانسه و سورینام صورت می گیرد، وجود نداشته است.

طبق اعلام این گروه، عملیات های غیرقانونی جنگل‌های این نواحی را بواسطه پاکسازی آنها از بین برده، رودها را با استفاده از جیوه آلوده ساخته و تداوم زندگی برخی جوامع بومی را به خطر می‌اندازند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نقشه برداری‌ها سه هفته پیش از آغاز به کار ژائیر بولسونارو، رییس جمهوری جدید برزیل منتشر شده است. بولسونارو که یک سیاستمدار راست افراطی برشمرده می شود به دلیل بی توجهی به نگرانی‌ها در مورد تغییرات اقلیمی و کوچک شمردن حقوق بومیانی که معدنکاری در زمین های محافظت شده شان ممنوع است، مورد انتقاد گروه های زیست محیطی قرار گرفته است.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/3334