کد مطلب:3192
تاریخ انتشار:3 مهر 1397 ساعت 12:29
چاپ چاپ

تاکید IUCN بر گسترش "شهرهای سبز"

اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) از یک برنامه جهانی خبر داده که با هدف ایجاد شهرهایی سبزتر و قابل زندگی‌تر ارائه شده است.

اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) از یک برنامه جهانی خبر داده که با هدف ایجاد شهرهایی سبزتر و قابل زندگی‌تر ارائه شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این ابتکار جهانی به دنبال ایجاد شهرهایی سبزتر و قابل زندگی‌تر است که وضعیت سلامت افراد جامعه و رفاه ساکنان مناطق شهری را ارتقاء می‌دهد.

در این برنامه آگاهی‌ها از ارزش اکوسیستم‌ها در فضای شهری و چگونگی تاثیر آن‌ها بر رفع چالش‌ها و مشکلات شهری از جمله آلودگی هوا، سیل و مشکلات ناشی از عدم دسترسی به فضاهای سبز باکیفیت، ارتقاء پیدا می‌کند.

مدیرکل اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت گفت: تا سال ۲۰۵۰ میلادی بیش از دو سوم جمعیت جهان ساکن شهرها خواهند شد. طبیعت می‌تواند به ساکنان شهرها کمک کند تا از تاثیرات فاجعه‌بار تغییرات اقلیمی در امان بمانند و آنان را به سمت زندگی سالم و کامل هدایت کند.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت ، مناطق شهری تحت تاثیر تغییرات محیط زیستی از جمله سیل، طوفان، آلودگی آب و هوا قرار دارند. همچنین شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که حفاظت، نگه‌داری و ارتقای زیرساخت‌های سبز از قبیل جنگل‌های شهری، دیوارها و پشت‌بام‌های سبز فوائد متعددی برای افراد دارد.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/3192