کد مطلب:26734
تاریخ انتشار:15 آبان 1402 ساعت 12:39
چاپ چاپ

تهیه شاخص‌های یکپارچه پایش اهداف محیط زیستی در شهرداری تهران

رئیس اداره ارزیابی و استاندارد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تهیه شاخص‌های یکپارچه پایش اهداف محیط زیستی در شهرداری تهران خبر داد.

رئیس اداره ارزیابی و استاندارد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تهیه شاخص‌های یکپارچه پایش اهداف محیط زیستی در شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، هاشم خوشنام با اشاره به اجرای نظامنامه یکپارچه مدیریت محیط زیست در سطح مناطق ٢٢گانه شهرداری تهران گفت: مطابق برنامه زمانبندی، در انتهای سال و ابتدای سال آینده ممیزی مناطق با همراهی اداره کل محیط زیست انجام می‌گیرد و مناطق برتر در زمینه اجرای نظامنامه معرفی خواهند شد.

رئیس اداره ارزیابی و استاندارد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: شهرداری تهران در راستای اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر الزام  به استقرار نظام مدیریت محیط زیست ، از سال ١٣٨٥ اقدام به پیاده‌سازی نظام مدیریت محیط زیست بر مبنای استاندارد ISO۱۴۰۰۱ با محوریت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار کرده است.

وی با بیان اینکه ارتقای رویکرد محیط زیستی مدیران ارشد و ‌جاری‌سازی این نظام مدیریتی از مهمترین اهداف و دستاوردهای این اقدام در سال‌های گذشته بود، با اشاره به گذر زمان و کاربرد روش‌های نوین مدیریتی و تحت تأثیر سیاست‌ها، منابع و اولویت‌های شهرداری تهران، نیاز به بازنگری و تحول در الگوی پیاده‌سازی این نظام مدیریتی را بیش از پیش ضروری خواند.

به گفته رئیس اداره ارزیابی و استاندارد از مهمترین اهداف تحول صورت گرفته می‌توان به بومی‌سازی مدل بین المللی به‌صورت اختصاصی برای شهرداری تهران، تعیین خطوط راهنمای کلی و کلیدی جهت ایجاد یک نظام یکپارچه مدیریت محیط زیست در مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران در قالب سند واحد، فراهم‌سازی شرایط صرفه جویی در هزینه‌های شهرداری تهران برای اجرا و پیاده‌سازی و تهیه شاخص‌های یکپارچه پایش اهداف محیط زیستی اشاره کرد.

خوشنام ادامه داد: اهداف محیط زیستی مشترک مناطق ٢٢گانه توسط اداره کل تهیه و ابلاغ شده تا در کنار اهداف مناطق قرار گیرد همچنین سایر موضوعات اجرایی نظامنامه از جمله مانورها به‌صورت فرآیندی رصد و هدایت می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران مواردی دیگر همچون شناخت بافت سازمانی، شناسایی ذینفعان و نیازها و انتظارات آن‌ها، تدوین خط مشی، پایش فرآیندی نظام مدیریت محیط زیست، ارزیابی ریسک‌ها و فرصت‌های کلان، ارزیابی جنبه‌های محیط زیستی، و ... در حال انجام است.

پیرو اجرای نظامنامه یکپارچه مدیریت محیط زیست در سطح مناطق ٢٢ گانه، نخستین دوره آموزشی آشنایی با نظامنامه یکپارچه مدیریت محیط زیست و تربیت ممیز تا پایان آبان‌ ماه از سوی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار خواهد شد.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/26734