کد مطلب:24190
تاریخ انتشار:10 تیر 1402 ساعت 17:03
چاپ چاپ

ناآرامی‌های فرانسه یقه گردشگری را گرفت

«مارکس»‌ از دولت فرانسه می‌خواهد به هر طریقی امنیت افرادی را که در هتل‌های محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان اقامت می‌کنند، تامین کند.

اعتراضات خشونت‌آمیز در سراسر فرانسه که پس از تیراندازی مرگبار پلیس به یک نوجوان آغاز شد، بر صنعت سفر و گردشگری این کشور تأثیر گذاشته است؛ مالکان هتل‌ها و رستوران‌ها در فرانسه شاهد لغو رزرو از سوی مسافران هستند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، از زمانی که پلیس فرانسه یک نوجوان ۱۷ ساله را، که به دستور ایست مامور راهنمایی رانندگی توجه نکرده بود در نزدیکی پاریس به ضرب گلوله کشت، مالکان هتل‌ها با موجی از لغو رزروها در تمامی مناطق که تحت‌تاثیر ناآرامی‌ها قرار گرفته‌اند، مواجه شده‌اند.

«تیری مارکس» ـ رییس انجمن اصلی هتل‌داران فرانسه ـ روز جمعه اعلام کرد روزانه هشدارهایی را از سوی گروهی از متخصصان صنعت گردشگری دریافت می‌کند که شاهد حمله، غارت و تخریب مشاغل خود بوده‌اند.

«مارکس»‌ از دولت فرانسه می‌خواهد  به هر طریقی امنیت افرادی را که در هتل‌های محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان اقامت می‌کنند، تامین کند.  

فدراسیون خرده‌فروشی‌های فرانسه (FCD) نیز خواستار افزایش نیروهای امنیتی در اطراف فروشگاه‌ها شده است.

در این بین، سازمان هتل‌ها و رستوران‌های مستقل فرانسه(GHR)، ابراز تأسف کرد که «شبکه‌های خارجی نمایش تصاویری از پاریس در آتش و خون را آغاز کرده‌اند که با واقعیت مطابقت ندارد.»

«فرانک ترو»، مدیر اجرای این سازمان در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه بیان کرد:‌ «آیا خشونت و ناآرامی‌ها به تداوم و ایجاد موج واقعی از لغو رزروها منجر خواهد شد؟ این را باید یک خطر در نظر گرفت. به‌ویژه گردشگران آسیایی که نسبت به مسأله امنیت حساسیت زیادی دارند، برای به تعویق انداختن یا لغو کردن برنامه سفرهایشان تردید نخواهند کرد.»

مدیر «دفتر گردشگری پاریس» ‌ نیز توضیح داد: «اگر وضعیت به همین روال ادامه پیدا کند، ‌ می‌تواند به طور جدی روند سازماندهی کردن بازی‌های المپیک را پیچیده کند.»‌

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/24190