کد مطلب:19664
تاریخ انتشار:22 دی 1400 ساعت 16:21
چاپ چاپ

بیش از ۱۵ هزار هکتار در اراضی ملی فیروزکوه سنددار شدند

سند تک برگی برای ۱۵ هزار و ۴۶۰ هکتار اراضی ملی شهرستان فیروزکوه به منظور پیشگیری از زمین‌خواری صادر شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: سند تک برگی برای ۱۵ هزار و ۴۶۰ هکتار اراضی ملی شهرستان فیروزکوه به منظور پیشگیری از زمین‌خواری صادر شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، عباس قاسمی اظهارکرد: تثبیت مالکیت دولت با اخذ سند کاداستر (سند تک برگی) در پلاک‌های دیلان به مساحت ۳۸۹ هکتار، لزور به مساحت ۶۵۲۷ هکتار و مزداران به مساحت ۸۵۴۴ هکتار  با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان فیروزکوه انجام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه در ادامه گفت: روند اخذ سند اراضی ملی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در دستور کار این اداره قرار دارد و امید است تا پایان امسال برای کلیه اراضی ملی شهرستان در قالب طرح کاداستر اراضی ملی صدور سند تک برگ صورت پذیرد.

وی در ادامه اظهارکرد: حفظ ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از اراضی ملی از مهم‌ترین وظایف منابع طبیعی محسوب می‌شود و با اجرای طرح کاداستر مالکیت اراضی دولت تثبیت و نقش به‌سزایی در راستای توسعه شهرستان و طرح‌های عمرانی دارد.

 قاسمی افزود: با قرار گرفتن عرصه‌های ملی زیرپوشش طرح کاداستر علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، این اقدام گامی مهم برای پیشگیری از وقوع پدیده زمین‌خواری و جلوگیری از تجاوز و تعدی به انفال و بیت المال که در واقع متعلق به نسل آینده است، به شمار می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: با تهیه نقشه‌های دقیق و اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگی به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ادره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران قاسمی گفت: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی فوراً مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/19664