کد مطلب:18072
تاریخ انتشار:26 شهریور 1400 ساعت 17:38
چاپ چاپ

طوفان "چانتو" به غرب ژاپن نزدیک می‌شود

در ابتدا انتظار می رفت که این طوفان در نزدیکی تنگه تسوشیما به یک سامانه کم فشار تبدیل شود اما اکنون بیشتر از حد انتظار قدرت گرفته است.

کارشناسان هواشناسی در ژاپن پیش بینی می‌کنند که طوفان استوایی "چانتو" بعد از ظهر امروز (جمعه) به وقت محلی به نواحی غربی این کشور از جمله شمال "کیوشو" می‌رسد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، منطقه کیوشو اکنون شاهد بارش های محلی است و در استان کوچی در منطقه شیکوکو نیز بارندگی شدید ادامه دارد.

سازمان هواشناسی ژاپن می گوید تا ساعت ۷ بامداد جمعه به وقت محلی، طوفان چانتو در حدود ۱۸۰ کیلومتری غرب شهر گوتو در استان ناگاساکی جریان داشته و در حال حرکت به سوی شمال شرق با سرعت ۱۵ کیلومتر بر ساعت بود.

در مرکز این طوفان، فشار اتمسفری ۹۹۰ هکتوپاسکال و سرعت باد ۹۰ کیلومتر در ساعت است و تندبادهای لحظه ای آن، سرعتی تا ۱۲۶ کیلومتر بر ساعت دارند.

در ابتدا انتظار می رفت که این طوفان در نزدیکی تنگه تسوشیما به یک سامانه کم فشار تبدیل شود اما اکنون بیشتر از حد انتظار قدرت گرفته است.

در ۷۲ ساعت گذشته، استان میازاکی شاهد بیش از ۵۰۰ میلیمتر بارندگی بوده است. برای بخش هایی از این استان نیز هشدار رانش زمین صادر شده است.

بنابر گزارش شبکه ملی رادیو و تلویزیونی ژاپن (ان اچ کی)، در طول ۲۴ ساعت آتی تا بامداد یکشنبه به وقت محلی، بارندگی ناشی از این طوفان به نواحی شرقی و شمالی ژاپن گسترش خواهد یافت. همچنین کارشناسان هواشناسی نسبت به وقوع رانش زمین، سیلاب در مناطق پست، طغیان رودخانه ها، بادهای شدید، امواج بلند دریا و بالا آمدن آب دریا ناشی از طوفان هشدار می دهند. احتمال وقوع صاعقه، گردباد و تندباد نیز وجود دارد.

انتهای پیام


http://www.mohitzist.ir/fa/content/18072