کد مطلب: 613
  تاریخ انتشار:  1392/07/22 - 13:04


ابتکار: رییس‌جمهور به محیطزیست نگاهی کلی و روزآمد دارد/ استاندارها به حفظ محیطزیست متعهد باشند

دستورکار دولت در حوزه محیط زیست ویژه است
download معصومه ابتکار

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به دستورکار ویژه دولت در بخش محیط زیست گفت: رییس جمهوری در سخنان و برنامه‌های خود به حوزه محیط زیست توجهی همه‌جانبه و نگاهی کلی و روزآمد دارد و این دستاورد بزرگی است که مجموعه دولت با پشتوانه آن در این حوزه وارد عمل شده است .
به گزارش خبرنگار سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، دکتر معصومه ابتکار در سفر خود به اراک ضمن بازدید از مرکز کنترل و پایش کیفیت هوای اراک در دیدار با کارکنان اداره کل محبط زیست استان مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید با اهداف روشن و بلندی که رییس جمهوری برای توسعه کشور تعریف کرده و اقدامات مدبرانه‌ای که برای پیشبرد اهداف انقلاب در نظر دارد دستور کار روشنی را برای دستیابی به اهداف مورد نظر دنبال می‌کند.
وی با بیان اینکه دولت در روز اول کاری خود میثاق‌نامه‌ای را برای حفظ محیط زیست بسته است افزود: انتظار داریم استاندارها نیز چنین تعهدی برای حفظ محیط زیست داشته باشند.
ابتکار اظهار کرد: برای تحقق برنامه‌های سازمان در سطح ملی به نگاه کامل و راهبردی نیاز داریم همانطور که در بخش های مختلف کشور نیازمند افزایش توانمندی ها در راستای توسعه هستیم در حوزه محیط زیست نیز باید برنامه‌ریزی مدبرانه داشته باشیم.
وی از پیش‌بینی برنامه و ساز و کار مدیریتی در حوزه سازمان حفاظت از محیط زیست خبر داد و با بیان اینکه برنامه‌های زیست محیطی به عنوان پشتوانه و ساز و کار مدیریتی در رویکردهای دولت رعایت می‌شود افزود: لازم است در همین راستا همه قوا همکاری لازم را داشته باشند و ارتباط خوبی نیز با مردم برقرار شود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: اگر رویکرد درست مدیریتی داشته باشیم نباید در موضوع توسعه صنعتی به هر قیمتی وارد شده و به از بین رفتن تالاب‌ها و آلودگی هوا دست بزنیم.
ابتکار گفت: سازمان محیط زیست در این دوره تلاش می‌کند توان خود را در خدمت به محیط زیست افزیش ببخشد.
وی برلزوم بهبود وضعیت معیشتی و پرسنلی کارکنان محیط زیست استان و همچنین تامین اعتبارات برای مرکز پایش تاکید کرد و خواستار بهره‌برداری هرچه سریعتر از این مرکز شد.
انصاری، مدیر کل محیط زیست استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: استان مرکزی در حوزه صنایع رتبه دوم کشوری را دارد و صنایع حساسی مانند پتروشیمی و پالایشگاه در اراک فعالیت می‌کنند. از طرفی آلودگی ناشی از فعالیت صنایع و دیگر آلاینده‌ها موجب شده است اراک در بین 4 شهر آلوده کشور قرار گیرد.
وی به وضع آلودگی هوای اراک اشاره کرد و گفت: از اینکه پرونده آلودگی اراک در اولویت کاری محیط زیست کشور قرار گرفته خرسندیم.
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی