کد مطلب: 5967
  تاریخ انتشار:  1398/12/15 - 10:01


بنزین "یورو ۱۰" و کاهش انتشار گازهای مضر در جو

بنزین یورو ۱۰ سازگار با محیط زیست از سال آینده در پمپ بنزین‌های انگلستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنزین یورو ۱۰ سازگار با محیط زیست از سال آینده در پمپ بنزین‌های انگلستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از بی بی سی، بنزین یورو ۱۰ سازگار با محیط زیست از سال آینده در پمپ بنزین‌های انگلستان ارائه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دولت انگلستان در خصوص تولید بنزین یورو ۱۰ (بنزین استاندارد) که حاوی کربن کمتر و اتانول بیشتر نسبت بنزین‌های حال حاضر در پمپ بنزین‌ها است به همفکری و مشورت با متخصصان این زمینه پرداخته است.

وزارت حمل و نقل و ترابری انگلیس اعلام کرده است که این اقدام می‌تواند میزان انتشار گاز CO۲ را تا ۷۵۰ هزار تن در سال کاهش دهد.

این در حالی است که بنزین یورو ۱۰ که دارای کربن کمتری می‌باشد با برخی از وسایل نقلیه قدیمی سازگار نخواهد بود و آن‌ها نمی‌توانند از آن استفاده نمایند.

بنزین فعلی مورد استفاده در انگلیس که تحت عنوان بنزین یورو ۵ شناخته می‌شود، حاوی ۵ درصد بیواتانول است.

در بنزین‌های یورو ۱۰ به نظر می‌رسد که این درصد تا ۱۰ درصد افزایش یابد. این اقدام کشور انگلیس را در حوزه‌ استفاده از سوخت‌های سازگار با محیط زیست همتراز کشورهایی هم‌چون بلژیک، فنلاند، فرانسه و آلمان خواهد کرد.

بریتانیا که در ماه نوامبر میزبان کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل خواهد بود، قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ انتشار کربن خالص ناشی از سوخت‌های فسیلی خود را به صفر برساند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان