کد مطلب: 5722
  تاریخ انتشار:  1398/10/11 - 11:14


پیرترین گوریل اروپا در آتش‌سوزی باغ وحشی در آلمان جان سپرد

تش‌سوزی عظیمی که در باغ‌ وحشی در آلمان در گرفت به کشته شدن بیش از ۳۰ جانور این باغ‌ وحش از جمله پیرترین گوریل اروپا انجامید.
download پیرترین گوریل

تش‌سوزی عظیمی که در باغ‌ وحشی در آلمان در گرفت به کشته شدن بیش از ۳۰ جانور این باغ‌ وحش از جمله پیرترین گوریل اروپا انجامید.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از مقامات باغ وحش کِرِفلد که در نزدیکی شهر دوسلدورف آلمان واقع شده، محدودهٔ زندگی میمون‌ها در این باغ وحش در اثر حریق بیشترین خسارت را دیده و به‌کلی سوخته است.


رئیس باغ وحش کِرِفلد روز چهارشنبه اعلام کرد که پنج اوران‌گوتان، یک شامپانزه و دو گوریل به همراه شماری از میمون‌های کوچکتر و دیگر جانوران این باغ وحش در اثر آتش‌سوزی کشته شده‌اند.

گرچه کارشناسان گفته‌اند احتمال می‌دهند که منشأ این حریق، فانوس‌های چینی بوده که دقایقی قبل از شعله‌ور شدن بخشی از این باغ وحش در آسمان دیده شده‌اند اما گروهی دیگر معتقدند که این حریق در اثر آتش‌بازی‌های سال نو روی داده است.

جیمز بروکنر عضو جامعهٔ حافظ حقوق حیوانات آلمان در این باره اعلام کرد: «اگر آتش‌بازی سبب این حریق شده باشد آنگاه این تأیید ترسناکی است بر پیامدهایی که آتش‌بازی‌های کنترل‌نشده می‌تواند داشته باشد.»

شماری از فعالان حقوق حیوانات در همین راستا خواستار محدود کردن آتش‌بازی‌ در مکان‌هایی نظیر باغ وحش‌ها و پارک‌ها شده‌اند که حیوانات در آنها زندگی می‌کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان