کد مطلب: 5299
  تاریخ انتشار:  1398/08/02 - 16:40


پارک جنگلی النگدره گرگان از درختان حادثه‌ساز پاکسازی شد

درختان پوسیده و حادثه‌ساز پارگ جنگلی النگدره گرگان قطع و جمع‌آوری انجام شد.رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان گفت که درختان پوسیده و حادثه‌ساز پارک جنگلی النگدره گرگان با نظارت کارشناسان واحد اداره فنی جنگلداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قطع و جمع‌آوری انجام شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،علی اصغر نیکویی اظهار داشت: عملیات قطع  و خروج بیش از ۳۰۰ اصله درخت پوسیده و حادثه ساز نشانه گذاری شده در جنگل النگدره از ۱۰ روز قبل توسط پیمانکار آغاز شده بود.

 وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد امنیت و رفع خطر استفاده گردشگران از این تفرجگاه طبیعی برشمرد و گفت: پیش از این اقدام، عملیات شاخه زنی درختانی که احتمال شکستن و سقوط آن ها در پارک وجود داشت با همکاری شهرداری گرگان صورت گرفته بود.

به گفته وی بیشتر درختان پوسیده و حادثه ساز در پارک جنگلی النگدره از نوع " ممرز" هستند.

درخت مَمرَز به فراوانی در شمال ایران دیده می شود و در ارتفاعات بالای ۶۰۰ متر با درختان بلوط و راش رشد می کند.

پارک جنگلی النگدره به مساحت ۱۸۵ هکتار در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده ناهارخوران قرار دارد.

این منطقه جنگلی با آب و هوایی کم ‌نظیر که حداقل ۱۰ درجه خنک‌تر از نقاط شهری و پرجمعیت است و جایی فوق‌العاده برای بازدید و سپری کردن تعطیلات به‌ شمار می‌رود.

النگدره در دامنه جنگل‌های انبوه شمالی قرار دارد که از پوشش درختان جنگلی برخوردار بوده و مهم‌ترین نوع درختان این پارک را توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید و شیردار تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی