کد مطلب: 4930
  تاریخ انتشار:  1398/06/23 - 13:18


انرژی‌های سبز عامل افزایش نوعی گاز گلخانه‌ای

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که مقدار یکی از گازهای گلخانه‌ای اثرگذار و مهم در جهان به دلیل توسعه انرژی‌های سبز رو به افزایش است.
download گازهای گلخانه‌ای

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که مقدار یکی از گازهای گلخانه‌ای اثرگذار و مهم در جهان به دلیل توسعه انرژی‌های سبز رو به افزایش است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، محققان در این مطالعات مشاهده کردند "هگزا فلوراید گوگرد" (SF۶) مهم‌ترین گاز گلخانه‌ای شناخته شده در جهان به دلیل توسعه انرژی‌های سبز به اتمسفر زمین نفوذ پیدا کرده‌ است. این ترکیب در صنعت برق کاربرد گسترده‌ای دارد.

کارشناسان ادعا می‌کنند این گاز گلخانه‌ای نسبت به کربن دی‌اکسید ۲۳ هزار و ۵۰۰ برابر بیشتر گرم‌کننده است. آنها معتقدند که تمایل به استفاده از ترکیبی از منابع نیرو از جمله انرژی بادی، خورشیدی و گازی به جای زغال به افزایش شمار تجهیزات برقی منجر شده که از هگزا فلوراید گوگرد استفاده می‌کنند.

محققان انگلیسی در بررسی‌های خود مشاهده کردند در تمامی شبکه‌های انتقال و توزیع میزان استفاده از گاز هگزا فلوراید گوگرد ۳۰ تا ۴۰ تن در سال افزایش داشته‌ است.

به گزارش روزنامه تلگراف، میزان انتشار این گاز گلخانه‌ای در انگلیس و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ برابر با افزودن ۱.۳ میلیون دستگاه خودرو به جاده‌ها بوده‌ است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان