کد مطلب: 4929
  تاریخ انتشار:  1398/06/23 - 13:13


تدوین دستورالعمل ایمنی نانومحصولات کشاورزی در هند

دولت هند طرح اولیه (draft) دستورالعمل نظارت بر نانومحصولات کشاورزی را به منظور نظارت بر ایمنی این محصولات آماده کرده است.
download نانومحصولات کشاورزی

دولت هند طرح اولیه (draft) دستورالعمل نظارت بر نانومحصولات کشاورزی را به منظور نظارت بر ایمنی این محصولات آماده کرده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، فناوری‌نانو در حال پشتیبانی از بازار کشاورزی هند است تا محصولات با کارایی بالاتر و هزینه کمتر ارائه شود. با افزایش دامنه تجاری‌سازی این فناوری، دولت هند قصد دارد مقرراتی برای ساماندهی سریع مسائل ایمنی در به‌کارگیری این فناوری وضع کند.

این قوانین قصد دارد روی گستره‌ای از نانومحصولات مورد استفاده در بخش کشاورزی نظارت داشته باشد تا مانع از بروز مشکلات زیست‌محیطی و سلامتی شود.

این نانومحصولات شامل ترکیباتی هستند که در بخش کشاورزی استفاده می‌شوند تا اهداف مشخصی از جمله از بین بردن میکروب‌ها و آفت‌ها، رشد بهتر گیاهان، تغذیه بهینه محصولات کشاورزی و افزایش کارایی بسته‌بندی و ذخیره‌سازی دنبال کنند.

بخش زیست‌فناوری زیر نظر وزارت علوم و فناوری هند اعلام کرد که طرح اولیه(draft ) و دستورالعمل ارزیابی نانومحصولات مورد استفاده در بخش کشاورزی آماده شده است.

این دپارتمان از تمامی بخش‌ها نظیر سازمان‌های دولتی، موسسه‌ها، صنایع و محققان خواسته است تا همکاری لازم را برای ارتقاء ایمنی انجام دهند.

 
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان