کد مطلب: 4813
  تاریخ انتشار:  1398/06/11 - 13:38


سیل در دروازه جهنمِ کنیا گردشگران را با خود برد

گروهی از گردشگران در کنیا به دنبال جاری شدن سیل در پارک ملی «دروازه جهنم» (Hell's Gate) کشته و مفقود شدند.

گروهی از گردشگران در کنیا به دنبال جاری شدن سیل در پارک ملی «دروازه جهنم» (Hell's Gate) کشته و مفقود شدند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بنا به اعلام امدادگران کنیایی تاکنون اجساد دو نفر از هفت گردشگر مفقود شده و راهنمای آنها پیدا شده است. شش گردشگر که یکی از آنها تبعه خارجی بود به همراه راهنمای تور خود گرفتار جریان سیل شدند.

یک منبع آگاه در پلیس کنیا که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که ماموران پلیس این کشور بر این باور هستند که تمامی مفقودشدگان جان خود را از دست داده اند.

تاکنون هویت و تابعیت گردشگر خارجی مفقود شده در این حادثه اعلام نشده است.

بنا به گزارش‌ها گردشگران هنگام وقوع حادثه با پای پیاده در حال بازدید از تنگه «اول جورووا» (Ol Jorowa) در جنوب پارک ملی «دروازه جهنم» بودند. شش گردشگر نیز از این حادثه نجات یافتند. نجات یافتگان موفق شدند ضمن تماس با امدادگران آنها را در جریان حادثه و مفقود شدن دیگر گردشگران قرار دهند.

عملیات جستجو برای یافتن مفقود شدگان در طول شب ادامه داشت و از یک فروند بالگرد نیز که از نایروبی برخاسته بود در این عملیات استفاده شد.

وزارت گردشگری کنیا اعلام کرده است که در حال انجام هماهنگی های لازم برای ادامه عملیات امداد و جستجو است.

به گزارش یورونیوز، جاری شدن سیل در «دروازه جهنم» و به ویژه تنگه «اول جورووا» پیش از این نیز حادثه ساز شده بود. در سال ۲۰۱۲ میلادی هفت گردشگر کنیایی در همین منطقه به دنبال جاری شدن سیل جان خود را از دست داده بودند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث