کد مطلب: 4779
  تاریخ انتشار:  1398/06/09 - 12:08


سرمایه‌گذاران روسی و چینی در شهریار منطقه گردشگری می‌سازند

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهریار از اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران روسی و چینی برای ساخت پروژه منطقه نمونه گردشگری تخت‌رستم این شهرستان خبر داد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهریار از اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران روسی و چینی برای ساخت پروژه منطقه نمونه گردشگری تخت‌رستم این شهرستان خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، فرشید ستایشی‌راد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میزان پیش‌بینی سرمایه برای انجام این پروژه را ۱۰ هزار میلیارد تومان با سه هزار اشتغالزایی مستقیم و بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی غیرمستقیم در صورت بهره‌برداری کامل آن اعلام کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مراحل اداری و مکاتبات برای اجرای این پروژه گردشگری انجام شده گفت:اجرای این طرح در آینده نزدیک با انجام ارزیابی‌های زیست‌محیطی و لکه‌گذاری (جانمایی) توسط شورای شهرسازی آغاز می‌شود.

ستایشی‌راد با اشاره به اینکه زمین این مجموعه گردشگری توسط مالک بخش خصوصی تامین شده است تصریح کرد: مساحت این مجموعه ۳۵۰ هکتار است که پس از انجام مراحل اداری توسط سرمایه‌گذاران چند ملیتی چینی و روسی در بازه زمانی ۱۰ساله تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

رییس اداره میراث فرهنگی شهریار تصریح کرد: در حال حاضر مالک این طرح موافقت اصولی طرح و انشعابات برق، آب و گاز خود را دریافت کرده است.

ستایشی‌راد ادامه داد: در این طرح گردشگری قرار است هتل، مهمانپذیرهای سنتی، تله‌کابین، پیست‌های اسکی چمن، مجموعه های تفریحی و ورزشی، استخر شنا، سالن‌های کنفرانس، بازارچه و کارگاه‌های صنایع‌دستی، فضای جنگلی دست ساز و کاربری‌های دیگری برای گردشگران داخلی و خارجی در نظر گرفته شود.

وی گفت:‌ طرح منطقه نمونه گردشگری شهریار در هفت فاز تکمیل خواهد شد.


استان تهران به ۹ منطقه نمونه گردشگری تقسیم شده است؛ در پرند، دماوند، فیروزکوه و شمیرانات هرکدام ۲ منطقه و یک منطقه نیز در شهریار دیده شده است.

شهرستان شهریار در غرب استان تهران قرار دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث