کد مطلب: 4585
  تاریخ انتشار:  1398/04/15 - 12:07


گرما در آلاسکا رکورد زد

دمای هوا در ایالت آلاسکا که در مدار شمالگان قرار دارد به شدت افزایش یافته و به گفته کارشناسان این افزایش دما در این منطقه بی‌سابقه است.
download ایالت آلاسکا

دمای هوا در ایالت آلاسکا که در مدار شمالگان قرار دارد به شدت افزایش یافته و به گفته کارشناسان این افزایش دما در این منطقه بی‌سابقه است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سازمان هواشناسی آمریکا گفته است که دمای هوا در روز چهارم ژوئیه (ماه جاری میلادی) در منطقه "انکوریج" واقع در جنوب این ایالت به ۳۲ درجه رسید که بی‌سابقه است.

پیش از این بیشترین دمای هوای ثبت شده در این منطقه ۳۰ درجه سانتی‌گراد بوده است. به علاوه متوسط دمای هوا در این وقت سال معمولا ۱۸ درجه است.

به گفته کارشناسان آلاسکا امسال بهار گرمی را هم تجربه کرد. گرم شدن آلاسکا در چند سال اخیر را عمدتا به کاهش تدریجی یخ دریا و گرم شدن اقیانوس منجمد شمالی نسبت داده‌اند.

این گرم شدن روی وضعیت زندگی مردم محلی و حیات وحش و اقتصاد این ایالت تاثیر منفی گذاشته است.

با گرم شدن هوا، مردم منطقه که معمولا در این فصل سال از کلاه و ژاکت سبک استفاده می‌کنند به کرم‌های ضد آفتاب و چتر برای فرار از آفتاب پناه برده‌اند.

به گفته دانشمندان، تغییرات آب و هوایی نقش مهمی در مرگ هزاران طوطی دریایی در ماه مه امسال داشت.

به گزارش بی بی سی، آنها گفتند این پرندگان به دلیل گرسنگی ناشی از مهاجرت ماهی‌ها تلف شدند. ماهی‌ها نیز به دلیل گرم شدن آب‌ها به شمال مهاجرت کرده بودند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان