کد مطلب: 3312
  تاریخ انتشار:  1397/09/05 - 13:10


افزایش ۱۵ منطقه حفاظت‌شده جدید به "فهرست سبز"

اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) از اضافه شدن ۱۵ منطقه طبیعی جدید به "فهرست سبزِ مناطق حفاظت شده" این اتحادیه خبر داد.

اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) از اضافه شدن ۱۵ منطقه طبیعی جدید به "فهرست سبزِ مناطق حفاظت شده" این اتحادیه خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مناطقی در مصر، فرانسه، اردن، کنیا، لبنان، مکزیک، پرو و امارات متحده عربی تاییدیه افزوده شدن به فهرست سبز IUCN را دریافت کردند که در مجموع تعداد مناطق فهرست سبز این اتحادیه به عدد ۴۰ رسیده‌ است.

در فهرست سبز اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت اثربخشی مناطق حفاظت شده ارزیابی می‌شود و شرایط انگیزشی ایجاد می‌شود تا مدیریتِ دیگر مناطق طبیعی در جهان بهبود پیدا کند.

همچنین تدوین فهرست سبز مناطق حفاظت شده جهان به ارزیابی و تسریع روند پیشرفت در تحقق اهداف تنوع زیستی "آیچی ۱۱" کمک می‌کند که به دنبال آن است تا از ۱۷ و ۱۰ درصد از مناطق خشکی و دریایی جهان حفاظت شود.

دو منطقه طبیعی که به تازگی به فهرست سبز IUCN افزوده شده در مصر واقع شده‌اند که به دلیل اقدامات حفاظتی اثربخش در فهرست سبز گنجانده شدند.

از زمان تدوین این فهرست تعداد کشورهایی که خود را به فهرست سبز IUCN متعهد دانسته‌اند افزایش چهار برابری پیدا کرده و از هشت مورد به ۳۳ کشور رسیده‌ است. همچنین حدود ۲۵۰ منطقه برای دریافت مجوز افزوده شدن به این فهرست داوطلب هستند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت، کشورهایی از قبیل استرالیا، کنیا، مالزی و ماداگاسکار نیز متعهد شده‌اند تا در آینده‌ای نزدیک تعداد بیشتری منطقه حفاظت شده را به این فهرست معرفی کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان