کد مطلب: 3296
  تاریخ انتشار:  1397/08/27 - 21:56


احیای تالاب جازموریان در اولویت محیط زیست

معاون محیط زیست دریایی محیط زیست کشور گفت: تلاش برای احیای تالاب جازموریان به عنوان عنصر حیات در منطقه یک شاخص و اولویت مهم در دولت است‌.

معاون محیط زیست دریایی محیط زیست کشور گفت: تلاش برای احیای تالاب جازموریان به عنوان عنصر حیات در منطقه یک شاخص و اولویت مهم در دولت است‌.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
پروین فرشچی در بازدید از تالاب جازموریان افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی کار گروهی تشکیل و برنامه ها و اقدامات برای نجات تالاب انجام می شود.

فرشچی بیان کرد: احیای تالاب جازموریان در دستور خاص سازمان حفاظت محیط زیست کشور بوده و برنامه‌های زیادی برای احیاء این تالاب وجود دارد که امیدواریم با همکاری مردم و دستگاههای مختلف بتوانیم این امر را محقق کنیم‌.

پور‌مردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان نیز گفت: تاکنون دو کارگاه در ارتباط با احیای تالاب جازموریان در کرمان برگزار شده و سومین کارگاه آن نیز به زودی در دلگان برگزار خواهد شد‌.

فرماندار دلگان نیز گفت: اقدامات نسنجیده و سدسازی در حوضه آبریز تالاب جازموریان در استان کرمان سبب شده این عنصر ارزشمند زیست محیطی با خطرات زیادی رو به رو شود‌.

شجاعی افزود: سدهای استقلال و عروس در جیرفت و برخی سدهای دیگر آبخیزداری در استان کرمان که تعداد آنها به بیش از 30 سد می رسد، منشأ اصلی آسیب تالاب جازموریان است.


انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی