کد مطلب: 3289
  تاریخ انتشار:  1397/08/22 - 21:24


درخواست کشورهای اروپایی برای تشدید مقابله با جنگل‌زدایی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار آن شدند تا در راستای تحقق اهداف سازمان ملل متحد، اقدامات جدی‌تری برای مقابله با جنگل‌زدایی انجام شود.
download جنگل زدایی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار آن شدند تا در راستای تحقق اهداف سازمان ملل متحد، اقدامات جدی‌تری برای مقابله با جنگل‌زدایی انجام شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، انگلیس، فرانسه و آلمان از کمیسیون اروپا درخواست کردند تا اقدامات جدی و جدیدی درنظر گیرد که بر اساس آن تا پایان سال جنگل‌زدایی متوقف شود.

در نامه‌ای خطاب به کمیسیون اروپا آمده‌ است: تاخیر طولانی مدت اتحادیه اروپا باید هرچه سریع‌تر جبران شود. همچنین برای کمک به تحقق اهداف سازمان ملل برای توقف جنگل‌زدایی تا سال ۲۰۲۰، اتحادیه اروپا باید نقش رهبری خود را به نمایش گذاشته و گفتگوها و همکاری‌های بین‌المللی جامع‌تری را ارتقاء دهد.

در این نامه که به امضای وزیر محیط زیست دانمارک هم رسیده‌، آمده‌ است: لازم است اقداماتی در جهت همسو کردن فرصت‌های اقتصادی با مدیریت زنجیره ذخایر جهانی انجام شود.

به نوشته گاردین، بیش از ۸۰ درصد از نابودی جنگل‌های جهان تحت تاثیر کشاورزی تجاری بوده‌ است. اگرچه تحقیقات نشان می‌دهد که اداره بهتر جنگل‌ها و راه‌حل‌های طبیعی آب و هوایی می‌تواند بیش از یک سوم از نیاز به کاهش تغییرات اقلیمی تا سال ۲۰۳۰ را فراهم سازد.

انتهای پیام

برچسب ها: 
به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان