کد مطلب: 3234
  تاریخ انتشار:  1397/07/24 - 19:07


بشر عامل مفقود شدن بیش از ۳۰۰ گونه پستاندار

کارشناسان حیات وحش هشدار دادند: فعالیت‌های بشر موجب شده بیش از ۳۰۰ گونه مختلف از پستانداران نابود شوند.

کارشناسان حیات وحش هشدار دادند: فعالیت‌های بشر موجب شده بیش از ۳۰۰ گونه مختلف از پستانداران نابود شوند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کارشناسان همچنین اظهار داشتند: حتی درصورتیکه تخریب حیات‌وحش، شکار گونه‌های جانوری و آلودگی منابع در مدت ۵۰ سال پایان پیدا کند و سرعت انقراض گونه‌های جانوری به سطح طبیعی خود بازگردد باز هم پنج تا هفت میلیون سال زمان لازم است تا جهانِ طبیعت به روند بازیابی و احیای خود بازگردد.

بسیاری از متخصصان بر این باورند که ششمین انقراض بزرگ زمین شروع شده که با تخریب حیات‌وحش توسط انسان شدت یافته و ۸۳ درصد از گونه‌های پستاندار وحشی از بین رفته‌اند.

محققان دانمارکی در همین رابطه اظهار داشتند: اکنون در حال انجام کاری هستیم که عواقب آن تا میلیون‌ها سال ادامه خواهد داشت و نشان‌دهنده شدت و بزرگی وضعیتی است که در حال حاضر در آن قرار داریم. ما در حال ورود به مرحله‌ای هستیم که انقراض رخ داده در آن می‌تواند به وسعت آنچه باشد که به از بین رفتن دایناسورها منجر شد.

به گزارش روزنامه گاردین، به گفته محققان هنوز تعداد بسیاری از گونه‌های پستاندار در کره زمین زندگی می‌کنند اما رسیدن تمامی آن‌ها به وضعیتی که پیش از حضور انسان‌های مدرن داشته‌اند به پنج تا هفت میلیون سال زمان نیاز دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش