کد مطلب: 3049
  تاریخ انتشار:  1397/04/09 - 13:43


جذب 500 نفر کارشناس و محیط بان جدید در سازمان حفاظت محیط زیست

معاون توسعه مدیریت ،حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از جذب 500 نفر کارشناس و محیط بان جدید خبر داد.
download کریم شافعی

معاون توسعه مدیریت ،حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از جذب 500 نفر کارشناس و محیط بان جدید خبر داد.


به گزارش سایت خبری محیطزیست ایران (IENA)، کریم شافعی معاون توسعه مدیریت ، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: 200 نفر کارشناس و 300 نفر محیط بان جذب سازمان محیط زیست خواهند شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه با دوستان اداره استخدامی کل کشور صحبت کرده ام و عزیزان متقاعد شده اند که 3 هزار پست خالی سازمان حفاظت محیط زیست با نیروهای جدید تکمیل شود.
شافعی گفت: البته این کار هنوز نهایی شده است و اگر نهایی شود، تا پایان این دولت حدود 2500 نفر دیگر جذب سازمان حفاظت محیط زیست خواهند شد تا سازمان از نظر نیروی انسانی تامین شود.

وی افزود: به لحاظ لجستیک و تجهیزات آزمایشگاهی در سازمان حفاظت محیط زیست کمبود داریم. البته به لحاظ تجهیزات محیط بانی هم کمبود داشتیم که دارد رفع می شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان دولت این کمبودها رفع شود.

معاون توسعه مدیریت ، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست  در ادامه گفت: در دو حوزه تملک و دارایی، رویکرد دولت و مجلس خوب بود  و رشد خوبی داشتیم.
شافعی افزود: برای حل بحران گرد و غبار خوزستان توجه خوبی شد و 150 میلیون دلار اختصاص یافت.

وی گفت: البته پدیده گرد و غبار 22 استان کشور را تحت الشعاع خود قرار داده با این ارقام قابل رفع شدن نیست؛ برای حل این مشکل باید رویکرد ملی و فرا ملی  داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: از نظر جاری مشکل خاصی نداریم، در سطح ملی اعتبارات اختصاص پیدا کرده و در یک تعداد استان های کمبودهایی در بودجه جاری داریم که از این فرصت استفاده می کنم از استانداران و مدیران سازمان های برنامه و بودجه استان ها می خواهم توجه ویژه ای به اعتبارات جاری ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها داشته باشند.

شافعی گفت: حوزه عملکرد حفاظت محیط زیست در کل کشور است و به همه 82 میلیون نفر ایرانی و به همه طبیعت کشور خدمات می دهد و این یک حوزه واقعا گسترده ای است و اگر معادن، صنعت و حمل و نقل را هم به آن اضافه کنیم، نمی شود سازمان حفاظت محیط زیست را یک سازمان جمع و جوری دید و این حجم ماموریت نیازمند توجه ویژه ای است.
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی