کد مطلب: 3044
  تاریخ انتشار:  1397/04/02 - 16:04


مطالعه آلودگی دریاها اولویت پژوهشگاه اقیانوس شناسی است

مطالعه آلودگی در حوزه بهداشت و سلامت دریاها اولویت چهار مرکز پژوهشی زیرمجموعه این پژوهشگاه است.

 رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور گفت: مطالعه آلودگی در حوزه بهداشت و سلامت دریاها اولویت چهار مرکز پژوهشی زیرمجموعه این پژوهشگاه است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بهروز ابطحی گفت: در این زمینه موضوع های مرتبط با سلامت انسان ها و بویژه مصرف کنندگان فرآورده های دریایی در دستور کار مراکز پژوهشی زیرمجموعه قرار دارد.
وی بیان کرد: دیگر رویکرد راهبردی مراکژ پژوهشی زیرمجموعه پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور مطالعات شیمی و فیزیک دریا است که با اندازه گیری و تحلیل داده های آن صورت می گیرد.
ابطحی ادامه داد: دستیابی به جایگاه نخست منطقه‌‏ای در اقیانوس‏ شناسی و علوم جوی، ارائه همگانی داده‏‌ها و اطلاعات دریایی، اقیانوسی و جوی مرتبط با سطح طبقه بندی مناسب، پایش و مدل‏ سازی فرایندهای دریایی و اقیانوسی، مطالعه، پیش‏ بینی و هشدار مخاطرات دریایی، اقیانوسی و جوی، توسعه‏‌ آموزش‏های تخصصی و عموم و همکاری‏های ملی، منطقه‏‌ای و بین‏‌المللی از جمله هدف های اصلی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور است.
وی بیان کرد: نتایج ناشی از این تحقیقات در تصمیم گیری های مدیریتی و مهندسی سواحل و مطالعات اقلیمی هواشناسی دریا مورد استفاده قرار می گیرد و برخی نیز در نشریات معتبر علمی به چاپ می رسند.
ابطحی یادآور شد: چهار مرکز پژوهشی زیرمجموعه پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور اکنون با عنوان های مرکز اقیانوس شناسی دریای عمان و اقیانوس هند (چابهار)، مرکز اقیانوس شناسی دریای خزر(در نوشهر)، مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس(بوشهر) و مرکز اقیانوس شناسی مرکز خلیج فارس(بندر عباس) فعالیت می کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی